Żurawie warsztatowe są bardzo chętnie wykorzystywanymi urządzeniami w przypadku transportu bliskiego. Jak wskazuje nazwa, najczęściej korzysta się z nich w warsztatach, ale też w magazynach i zakładach produkcyjnych oraz przemysłowych. Jeśli chodzi o nieco większe zakłady, często można napotkać takie żurawie na pojedynczych stanowiskach pracy. Zdecydowanie najmocniejszą stroną opisywanych urządzeń jest jednak możliwość transportowania ładunków o bardzo dużym ciężarze. Przydaje się to np. w warsztatach samochodowych.

Żurawie warsztatowe – na jakie rodzaje można sobie pozwolić?

W przypadku zainteresowania żurawiami warsztatowymi, trzeba mieć na uwadze fakt, iż dostępnych jest ich kilka rodzajów. Przede wszystkim warto wziąć pod lupę następujące propozycje:

  • żurawie słupowe – wysięgnik jest zamocowany na specjalnym, solidnym słupie, który jest umiejscowiony na posadzce. Cały proces transportowania ładunków jest w tym przypadku niezwykle bezpieczny oraz sprawny,
  • żurawie słupowe pełnoobrotowe – zapewniają optymalne parametry podnoszenia oraz transportowania, ponieważ wysięgnik żurawia można obrócić o 360 stopni. Przydaje się to przede wszystkim na nieco większych obszarach pracy, np. na terenie rozbudowanych zakładów produkcyjnych,
  • żurawie wspornikowe – urządzenia o satysfakcjonujących parametrach technicznych, które zapewniają solidną pracę, a przy okazji dostępne są w niezwykle korzystnej cenie. Wysięgnik jest zamocowany na specjalistycznym wsporniku. W ten sposób ładunki mogą znaleźć się na sporej wysokości.

Jak widać wyraźnie żurawie warsztatowe można podzielić na trzy podstawowe grupy, a od zainteresowanych klientów zależy to, w które konkretnie urządzenie wyposażą swój zakład, magazyn lub warsztat. Oprócz wspomnianych odmian warto wymienić również żurawie przyścienne, specjalne i z odciągiem.

Żurawie warsztatowe – kilka najważniejszych informacji

Nieco więcej informacji na temat żurawi warsztatowych można ujrzeć na stronie internetowej http://www.kes-industry.pl/, gdzie znajdują się bardzo przydatne informacji z zakresu przemysłu, maszyn i narzędzi. Należy mieć jednak świadomość tego, że żurawie są urządzeniami bardzo funkcjonalnymi i uniwersalnymi, ponieważ pasują do zakładów pracy o zróżnicowanej infrastrukturze i zdołają unieść sporych rozmiarów ładunki. Obszar pracy wyznaczają w ich przypadku trzy podstawowe elementy: długość wysięgnika, wysokość zamocowania wysięgnika i sposób jego przymocowania. Osoby, które je obsługują mogą nimi dowolnie manipulować, oczywiście w przypadku realizowania różnorodnych procesów technologicznych.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kiedy trzeba zastosować gładzie?

Wiele osób narzeka na to, jak aktualnie wyglądają ściany w ich domach czy mieszkaniach. U …