Żuraw warsztatowy

Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba podniesienie mniejszego bądź większego ciężaru, niezastąpione są wszelkiego rodzaju dźwigi i żurawie. Warsztaty czy też zakłady przemysłowe to także miejsca, w których pomoc żurawia jest nieoceniona. W przemyśle i budownictwie słowo żuraw kojarzy nam się z wysokim na kilkadziesiąt metrów kolosem, z poprzecznym ramieniem, który dźwiga wielotonowe elementy. Ich zastosowanie jest tak powszechne, że doczekały się także swoich sporo mniejszych odpowiedników. Nie dysponują one tak wielką siłą, bo i nie jest ona konieczna. Żurawie warsztatowe muszą cechować się mobilnością, niezbyt dużym gabarytem i siłą udźwigu, która nie musi być aż tak duża, jakby wskazywała nazwa urządzenia. Najczęściej podnoszone są przedmioty o masie kilkudziesięciu lub kilkuset kilogramów. Kolejną zaletą żurawia jest poziome ramię, które pozwala sięgnąć tam, gdzie człowiek bez użycia sprzętu miałby problemy.

Na rynku występuje wiele rodzajów żurawi, które przeznaczone są do wykorzystania w warsztacie. Różnią się mocowaniem, wielkością, zasięgiem ramienia i oczywiście udźwigiem.

Ruchome żurawie warsztatowe zapewniają elastyczność pracy, są na tyle mobilne, że można je w szybki sposób wykorzystać w innej części pomieszczenia. Oczywiście zapewniają możliwość obracania o 360 stopni oraz regulację wysokości. Cechy te sprawiają, że można je doskonale dopasować do istniejących w danym miejscu warunków przestrzennych.

Wykorzystanie żurawia warsztatowego, skutecznie ułatwi i przyśpieszy pracę. Jeszcze jedną bardzo istotną cechą, o której do tej pory nie wspomniano, jest poprawa bezpieczeństwa pracownika. Podnosząc elementy za pomocą żurawia, nie jesteśmy w sposób bezpośredni narażeni na niebezpieczeństwo.

Zakup żurawia warsztatowego do wydatek rzędu 500- 2000 złotych w zależności od jego rodzaju i przeznaczenia. Przed zakupem warto zastanowić się, do jakich prac zamierzamy wykorzystać urządzenie. Pod żadnym pozorem nie należy podnosić ciężarów większych niż udźwig maksymalny zadeklarowany przez producenta.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Ciekawostki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak wybrać wiarygodną firmę oferującą wypożyczenie sprzętu budowlanego: kluczowe czynniki do rozważenia.

W obliczu realizacji projektu budowlanego, niezależnie od tego, czy jest to romantyczny do…