Uczestnicy rajdów samochodowych doskonale wiedzą, jaka wciągarka sprawdzi się w przypadku posiadanego pojazdu. Niedoświadczone jednostki mogą nie zdawać sobie sprawy z faktu, że wielu uczestników takiego rajdu jest dzielona przez organizatorów na wiele katergoli, w tym pod względem posiadanej wciągarki. W większości przypadków wyróżnia się klasę Extreme zaopatrzoną we wciągarkę elektryczną oraz klasę Extreme zaopatrzoną we wciągarkę mechaniczną. W przypadku pojazdów regularnie biorących udział w rajdach, a więc samochodów terenowych, stosunkowo ciężkich, najlepsze będą wciągarki mechaniczne bądź wciągarki hydrauliczne. Wysokiej klasy urządzenia charakteryzują się dużą mocą. Co najważniejsze, mogą pracować bez przerwy. Nawet w skrajnie trudnych warunkach nie dochodzi do ich przegrzania, co w przypadku wyścigów i zawodów w terenie ma ogromne znaczenie. Oba rozwiązania – mechaniczne i hydrauliczne – wymagają uruchomienia silnika. Wielu kierowców – mając na uwadze właśnie tą kwestie – wyposaża swoje pojazdy w dodatkową wciągarkę elektryczną. Urządzenie zlokalizowane z tyłu sprawdzi się przy asekuracji – w szczególności w chwili opuszczania samochodu ze stromego zjazdu. Niewiele osób wie, iż wciągarki elektryczne są stosunkowo szybkie, co przy wyżej wskazanych zadaniach odgrywa ogromną rolę.

Wciągarka elektryczna
Wciągarka elektryczna

Do zastosowania amatorskiego, a więc lekkiej jazdy terenowej, na wszelkiego rodzaju zloty czy imprezy offroadowy wystarczy klasyczna wciągarka elektryczna. Urządzenie te w zupełności sprawdzi się przy stosunkowo niegroźnych incydentach. Tutaj również warto mieć na uwadze produkty z wyższej półki cenowej. Te charakteryzują się stosunkowo wysokim komfortem użycia. W razie unieruchomienia pojazdu wciągarka elektryczna pozwoli nam z nich wyjechać – niezależnie od tego czy będzie to błoto, piach czy woda.

Zakup wciągarki wcale nie musi być trudny. Chociaż na rynku znajdziemy wiele różnych produktów, jeżeli dokładnie określimy cel, dla którego chcemy zakupić wciągarkę, dobór odpowiedniego modelu nie powinien zając dłużej niż kilka minut. Jeżeli jednak nadal będziemy mieli problem z dokonaniem wyboru, warto skonsultować się ze sprzedawcą, który bez większych przeszkód rozwieje nasze wątpliwości, wskaże najlepszą opcję, a także przedstawi „za” i „przeciw” dotyczące konkretnego urządzenia.

W czwartej części dowiecie się na jakie jeszcze kwestie należy zwrócić uwagę przy zakupie wciągarki.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Drukarnia online – czy to się opłaca?

  Coraz więcej biznesmenów – właścicieli małych przedsiębiorstw, dużych korporacji, jednooso…
 • Wykładziny dywanowe

  Wykładziny dywanowe Wykładzina dywanowe to bardzo popularny produkt, wybierany przez wiele…
 • Profesjonalne pompy membranowe

  Profesjonalne pompy membranowe Bardzo dużo osób stosuje – w różnych branżach –…
Załaduj więcej Redaktor
 • Pozycjonowanie na własną rękę

  Obecność w internecie ma dzisiaj ogromne znaczenie dla wielu firm mniejszych i większych. …
 • Wyszukiwanie wycieków samochodowych

  Jak sprawdzić, że w naszym samochodzie dochodzi do wycieków oleju silnikowego? Sprawdzajmy…
 • Żuraw warsztatowy

  Żuraw warsztatowy Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba podniesienie mniejszego bądź więks…
Załaduj więcej Ciekawostki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Drukarnia online – czy to się opłaca?

Coraz więcej biznesmenów – właścicieli małych przedsiębiorstw, dużych korporacji, jednooso…