Czym jest ubezpieczenie odpowiedzialności zarządu?

Ogromna odpowiedzialność

Gdy stoimy za sterem spółki jako członek zarządu to na pewno odczuwamy dumę, że możemy jednak tworzyć nową wartość oraz mamy wpływ faktyczny na rozwój przedsiębiorstwa. Często jednak zapominamy, że bycie szanownym prezesem nie jest tylko splendorem oraz chwałą, ale także ciężka praca i przede wszystkim odpowiedzialność.

Kancelaria brokerska
Kancelaria brokerska

Musimy liczyć się z ogromną odpowiedzialnością. Także musimy wiedzieć, że za wszelkie ewentualne niedociągnięcia spółki odpowiada zarząd, który zostaje pociągnięty bezpośrednio do odpowiedzialności już osobistym majątkiem. Cywilną odpowiedzialność w przedsiębiorstwie podzielić możemy na dwie grupy. Jest to grupa zawodowa to znaczy związana z wykonywaną działalnością oraz zarządczą odpowiedzialnością, która jest bezpośrednio związania z zarządzaniem przedsiębiorstwa. Z kolei w przypadku kapitałowych spółek osobami, które są pociągnięte do odpowiedzialności mogą być same organy spółki czy też osoby kluczowe w firmie. Za grupę najważniejszą uznać jednak należy członków zarządu. To właśnie oni za niedopełnienie ewentualne obowiązków lub też przekroczenie pełnomocnictw odpowiadają swoim własnym i osobistym majątkiem do samej wysokości szkody.

Dobry wybór – stosowne ubezpieczenie

Zabezpieczeniem najpopularniejszym na świecie, które jest traktowane na zachodzie jako obowiązkowe w stosunku do samych menadżerów jest ubezpieczenie odpowiedzialności zarządu. W Polce ubezpieczenie to jest już dostępne od 25 lat. Jednak dopiero po 10 latach zauważalny został rozkwit. Stało się to głównie za samą sprawą wzrostu świadomości, znacznego obniżania cen oraz także otwierania się powolnego na podmioty mniejsze.

Ubezpieczenie odpowiedzialności zarządu może chronić zarówno przeszłych, obecnych jak i także przyszłych menadżerów. Dodatkowo jest finansowane przez spółkę, a w przypadkach wielu nie stanowi kompletnie przychodu osobistego zarządu. Opcje stosowne dodatkowo mogą chronić zależne spółki czy też nowe emisje.

Polecamy ubezpieczenia odpowiedzialności zarzadu: https://broker.andiw.pl/ubezpieczenie-do-wladz-spolki/

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • schody metalowe

  Schody metalowe i ich zalety

  Schody metalowe coraz bardziej popularne Coraz częściej w domach, firmach jak i także w ob…
 • Kiedy naprawianie opon ma sens?

  Nieco więcej o oponach Uszkodzenie opony zdarzyć się może w zasadzie w każdym momencie, po…
 • Ile kosztuje wirtualne biuro?

  Czym jest biuro wirtualne? Więcej niż adres firmy Z myślą o przedsiębiorcach, którzy dział…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Schody metalowe i ich zalety

Schody metalowe coraz bardziej popularne Coraz częściej w domach, firmach jak i także w ob…