TUNING OPTYCZNY AUTA

Spojlery, kolorowe felgi, przyciemniane szyby czy dodatkowe światła i chromowane końcówki układu wydechowego nadają samochodom indywidualnego charakteru. Dla wielu jednak są ucieleśnieniem kiczu. Niejeden kierowca spotkał przecież na drodze auto, które delikatnie mówiąc, wyglądało fajnie tylko w oczach swojego właściciela. Tuning optyczny to trudna sztuka, która wymaga odpowiedniego podejścia, ale daje mnóstwo satysfakcji i radości.

Obniżenia zawieszenia-podstawa tuningu

Tuning
Tuning

Firmy zajmujące się tuningiem na początku proponują felg ze stopów lekkich i opony nisko profilowe. Z reguły potrzebne są też sprężyny obniżające, aby zmniejszyć prześwit. Już ten zabieg jest w stanie w dużym stopniu poprawić wygląd auta, pod warunkiem ze wspomniane elementy są odpowiednio dobrane. Idąc dalej, możemy wymienić zderzaki, lampy, przyciemnić szyby, dołożyć np. spojler dachowy do hatchbacka czy delikatną listwę na klapę do sedana. Od tego podstawowego elementu należy zacząć tuning Mercedes to auta, które tuningowane są z dużym powodzeniem. Ich klasyczny wzorowany na limuzynach wygląd sprawia, że w połączeniu z dodatkami wizualnymi oraz obniżeniem zawieszenia daje świetny efekt końcowy. W subiektywnej opinii, nie ma lepszego auta, które po zmianach wizualnych, w tak majestatyczny sposób oddaje swój styl w nowoczesnej odsłonie.

Chrom, więcej chromu

Lśniące elementy metalowe nieodłącznie kojarzą się z motoryzacją. Dzisiaj mamy możliwość dokupienia do naszego samochodu chromowych nakładek na klamki, błyszczącego grilla, czy nakładek na progi i zderzaki. W kolorze chromowanej stali kupimy też naklejane listwy oraz folię. Ponieważ listwy imitujące chrom sprzedawane są na metry, możemy za ich pomocą wykonać atrakcyjne obramowania szyb, oznaczyć klapę bagażnika, podkreślić klosze reflektorów czy wykorzystać we wnętrzu auta. Folia natomiast może nam posłużyć do oklejenia zderzaków, elementów lusterek zewnętrznych, klamek, grilla czy wyklejenia. W tym przypadku także oprzyjmy przykład o tuning Mercedes a. Niektóre modele, już fabrycznie montowane mają chromowe elementy. Warto zadbać o ich kondycję, po to aby świeciły jak nowe. Tuning to nie tylko wyolbrzymianie ozdobnych elementów, ale niekiedy subtelne odświeżenie, lekka ingerencja w coś co już i tak robi dobre wrażenie.

Rozmiar kół- bo wielkość ma znaczenie

Od pewnego czasu na topie jest również tzw. german style, czyli auto mocno obniżone, pozbawione przetłoczeń i listew, koniecznie z szerokimi felgami oraz nisko profilowymi oponami. Część rynku tuningowego zajmuje też US style, czyli upodobnianiem samochodów do wersji amerykańskich, poprzez wymianę części pojazdu pochodzących zza oceanu, np. zderzaki z lampami obrysowymi. Powoli zanikają za to brewki. Są to listewki z tworzywa lub włókna szklanego montowane na górną część przednich lamp.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Ciekawostki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute a jakość: Jak znaleźć luksusowe oferty na ostatnią chwilę

W świecie podróży last minute dominuje przekonanie, że szybkość często idzie w parze z kom…