Wielkość ekranu ma znaczenie. Większe przekątne i rozdzielczość UHD po prostu zapewniają większą przyjemność z oglądania.

Sony KD-75X9405C

OK. 25 000 ZŁ

Sony ze swoim ogromnym. 75-calowym ekranem uzyskał świetne wyniki w testach, zwłaszcza w trybie HDR. Zachwycają jego szerokie kąty widzenia, a przestrzeń barwna jest ogromna dzięki zastosowaniu technologii kwantowej kropki.

Zarówno w przypadku UHD, jak i materiałów przeskalowanych telewizor pokazuje rewelacyjny obraz, w którym trudno znaleźć jakiekolwiek niedoskonałości. Także obraz 3D wyświetlany w technice migawkowej jest bliski ideału. Dźwięk nie jest przytłumiony, przeciwnie – z głośników wydobywa się bogate brzmienie, które nawet przy wysokiej głośności nie przypomina dudnienia. Dzięki systemowi Android zyskujemy dostęp do bardzo bogatego zbioru aplikacji, niestety pobór mocy (na poziomie 264 watów) jest bardzo duży.

Ocena: bardzo dobra

+

ogromny panel, świetne wyposażenie, rewelacyjny obraz, głębokie brzmienie bez dudnienia

bardzo wysoki pobór energii, drogi, tylko dwie pary okularów 30 w komplecie

Samsung UE60JU6850

OK. 7490 ZŁ

Jeśli możecie się obyć bez obrazu 3D, to ten 60-calowy, relatywnie niedrogi telewizor ma wiele zalet. Panel UHD zapewnia ogólnie dobrą jakość obrazu HD, a w przypadku filmów Blu-ray – bardzo dobrą. Wszystkie zmierzone parametry wypadły całkiem poprawnie, tylko kąty widzenia mogłyby być lepsze.

W kwestii wyposażenia musimy pójść na ustępstwa, co jest spowodowane okazyjną ceną. Samsung oszczędził na podwójnych tunerach. Brzmienie jest dobre, choć brakuje głośnika niskotonowego. Mimo etykiety energetycznej A+ ten 60-calowiec pobiera przy normalnym działaniu 199 watów – niektóre modele 65-calowe zadowalają się 110 watami.

Ocena: dostateczna

+

niska cena, dobra jakość obrazu, mocne brzmienie, rozbudowane funkcje Smart TV

brak trybu 3D, ograniczone wyposażenie, wysokie zużycie energii mimo etykiety A+

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dom

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Analiza cen i taryf: jak ustalane są ceny przejazdów taxi w różnych miastach

Ceny i taryfy za przejazdy taxi są kwestią, która bezpośrednio wpływa na zarówno kierowców…