Jeśli masz nieco więcej przestrzeni, za niewielkie pieniądze możesz kupić telewizor z dużym ekranem i świetną jakością obrazu.

Sony KDL-65W855C

OK. 5990 ZŁ

Sony na swoim 65-calowym panelu VA oferuje rewelacyjną jakość obrazu. Udało nam się zmierzyć kontrast na poziomie 218:1 i świetną jasność wynoszącą 396 cd/m!. Zapewnia on także bardzo dobry obraz w jasnych pomieszczeniach. Podczas testów Sony pokazało klasę, na przykład obraz z Blu-ray wygląda olśniewająco. Pomimo braku subwoofera jakość brzmienia jest najwyższej klasy: dwa 10-watowe głośniki emitują dźwięk bez zakłóceń.

W kwestii wyposażenia Sony okazało się hojne: obok tunerów dla wszystkich źródeł sygnału znajdziemy tu cztery złącza HDMI. LAN, WLAN, trzy porty USB i rozbudowane funkcje Smart TV. Zużycie energii jest jednak zbyt wysokie.

Ocena: bardzo dobra

+

świetny obraz, bardzo dobry dźwięk, bogate wyposażenie, wiele funkcji Smart TV

drogi, bardzo wysokie zużycie energii, odtwarzacz mediów nie obsługuje DivX, brak okularów 3D

Panasonic TX-49DSW504S

OK. 2880 ZŁ

Ten niedrogi 49-calowy Panasonic radzi sobie w teście nadspodziewanie dobrze. Jego panel IPS z krawędziowym podświetlaniem (Edge LED) oferuje bardzo dobre kąty widzenia, świetny kontrast szachownicy (171:1) oraz całkiem przyzwoitą jasność 314 cd/m2. Szczególnie dobrze prezentują się pozbawione jakichkolwiek niedoskonałości materiały HDTV, na przykład z nośnika Blu-ray. Zużycie energii jest na niskim poziomie: 67 watów.

W kwestii jakości dźwięku nie ma powodów do krytyki: 10-watowe głośniki brzmią czysto i mocno. Ubogie jest wyposażenie: telewizor ma na przykład tylko dwa porty HDMI i zaledwie jeden USB. Portal Smart TV oferuje wiele aplikacji.

Ocena: dobra

+

panel IPS o szerokich kątach widzenia, bardzo dobry dźwięk, niskie zużycie energii, tani

wyposażony w zaledwie dwa porty HDMI i jeden USB

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dom

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Analiza cen i taryf: jak ustalane są ceny przejazdów taxi w różnych miastach

Ceny i taryfy za przejazdy taxi są kwestią, która bezpośrednio wpływa na zarówno kierowców…