Wśród telewizorów HD z niewielkimi wyświetlaczami można znaleźć bardzo wiele dobrych produktów odpowiednich do standardowych rozmiarów salonu.

Philips 32PFK6500

OK. 1800 ZŁ

Wybór 32-calowego Philipsa na pewno nie będzie błędem. Urządzenie oferuje bogate wyposażenie, które obok rozbudowanych funkcji Smart TV obejmuje cztery wejścia HDMI. trzy porty USB i różne inne ztącza. Niemal idealnie wypada również ergonomia: 32PFK6500 można wygodnie sterować za pomocą dołączonego pilota z wbudowaną klawiaturą. Ciekawym dodatkiem jest tylne podświetlenie Ambilight. Podczas działania telewizor pobiera z gniazdka zaledwie 36 watów, a w trybie „Eko” – jeszcze mniej.

Niemal idealny, jedynie z niewielkimi niedociągnięciami, okazuje się obraz wyświetlany przez Philips 32PFK6500. Mimo dobrych kątów widzenia matrycy IPS i wysokiego kontrastu podczas testu odtwarzania materiału z Bluray na ekranie widać było niewielkie błędy. Ponadto dźwięk z wbudowanych głośników o mocy 2x 10 watów (RMS) mógłby być nieco lepszy.

Ocena: bardzo dobra

+

najwyższej jakości wyposażenie, ponadprzeciętna ergonomia, niskie zużycie energii

jakość obrazu z Blu-ray mogłaby być lepsza, przeciętna jakość dźwięku

Samsung UE32J4570

OK. 1250 ZŁ

Jeśli szukacie prawdziwej okazji, warto zwrócić uwagę na Samsunga. Ten kosztujący nieco ponad 1200 złotych 32-calowiec ma wiele do zaoferowania. Jego ergonomię oceniliśmy bardzo dobrze, z uwagi na łatwą obsługę.

Jakość obrazu również jest dobra, ponieważ matryca VA osiąga bardzo wysoki poziom kontrastu szachownicy (211:1). a do tego w teście prezentowała bardzo ładny obraz telewizyjny. Jednak jasność na poziomie 185 cd/m* jest poniżej średniej, a rozdzielczość to zaledwie 1366*768 pikseli (HD Ready). Także gdy mowa o kącie widzenia, widać oszczędności. Mając na uwadze cenę, nie należy się spodziewać bogatego wyposażenia – znajdziemy tu tylko dwa porty HDMI. Na szczęście UE32J4570 oferuje przynajmniej funkcje Smart TV z różnymi aplikacjami. Wbudowane głośniki niestety nie brzmią najlepiej, a ich moc to zaledwie 5 watów.

Ocena: dobra

+

bardzo niska cena, bardzo dobra ergonomia, przyzwoita jakość obrazu

niska rozdzielczość ekranu, jakość dźwięku poniżej przeciętnej, ubogie wyposażenie

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dom

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak wybrać wiarygodną firmę oferującą wypożyczenie sprzętu budowlanego: kluczowe czynniki do rozważenia.

W obliczu realizacji projektu budowlanego, niezależnie od tego, czy jest to romantyczny do…