Wśród telewizorów HD z niewielkimi wyświetlaczami można znaleźć bardzo wiele dobrych produktów odpowiednich do standardowych rozmiarów salonu.

Philips 32PFK6500

OK. 1800 ZŁ

Wybór 32-calowego Philipsa na pewno nie będzie błędem. Urządzenie oferuje bogate wyposażenie, które obok rozbudowanych funkcji Smart TV obejmuje cztery wejścia HDMI. trzy porty USB i różne inne ztącza. Niemal idealnie wypada również ergonomia: 32PFK6500 można wygodnie sterować za pomocą dołączonego pilota z wbudowaną klawiaturą. Ciekawym dodatkiem jest tylne podświetlenie Ambilight. Podczas działania telewizor pobiera z gniazdka zaledwie 36 watów, a w trybie „Eko” – jeszcze mniej.

Niemal idealny, jedynie z niewielkimi niedociągnięciami, okazuje się obraz wyświetlany przez Philips 32PFK6500. Mimo dobrych kątów widzenia matrycy IPS i wysokiego kontrastu podczas testu odtwarzania materiału z Bluray na ekranie widać było niewielkie błędy. Ponadto dźwięk z wbudowanych głośników o mocy 2x 10 watów (RMS) mógłby być nieco lepszy.

Ocena: bardzo dobra

+

najwyższej jakości wyposażenie, ponadprzeciętna ergonomia, niskie zużycie energii

jakość obrazu z Blu-ray mogłaby być lepsza, przeciętna jakość dźwięku

Samsung UE32J4570

OK. 1250 ZŁ

Jeśli szukacie prawdziwej okazji, warto zwrócić uwagę na Samsunga. Ten kosztujący nieco ponad 1200 złotych 32-calowiec ma wiele do zaoferowania. Jego ergonomię oceniliśmy bardzo dobrze, z uwagi na łatwą obsługę.

Jakość obrazu również jest dobra, ponieważ matryca VA osiąga bardzo wysoki poziom kontrastu szachownicy (211:1). a do tego w teście prezentowała bardzo ładny obraz telewizyjny. Jednak jasność na poziomie 185 cd/m* jest poniżej średniej, a rozdzielczość to zaledwie 1366*768 pikseli (HD Ready). Także gdy mowa o kącie widzenia, widać oszczędności. Mając na uwadze cenę, nie należy się spodziewać bogatego wyposażenia – znajdziemy tu tylko dwa porty HDMI. Na szczęście UE32J4570 oferuje przynajmniej funkcje Smart TV z różnymi aplikacjami. Wbudowane głośniki niestety nie brzmią najlepiej, a ich moc to zaledwie 5 watów.

Ocena: dobra

+

bardzo niska cena, bardzo dobra ergonomia, przyzwoita jakość obrazu

niska rozdzielczość ekranu, jakość dźwięku poniżej przeciętnej, ubogie wyposażenie

Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Oryginalne dodatki do włosów

    Akcesoria do włosów pozwalają każdej kobiecie na stworzenie wyjątkowej fryzury i to w krót…
  • Sprzęty medyczne

    Wielu pacjentów potrzebuje bardzo długiego procesu rehabilitacji, aby dzięki temu móc uzys…
  • Panele – dlaczego warto je mieć w swoim domu?

    Panele podłogowe to już dzisiaj standard, który obowiązuje w praktycznie każdym domu. Mają…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dom

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Oryginalne dodatki do włosów

Akcesoria do włosów pozwalają każdej kobiecie na stworzenie wyjątkowej fryzury i to w krót…