Gdy przychodzi czas wizyt na grobach bliskich, udajemy się do sklepów i hurtowni w poszukiwaniu zniczy, lampionów, kolorowych świec. Wszystkich tego typu symbolicznych elementów, które rozświetlają nagrobki i sprawiają, że nasza pamięć o najbliższych wciąż pozostaje żywą. Przede wszystkim kierujemy się względami wizualnymi, na drugim miejscu ceną.

Najlepiej, by jedno z drugim szło w parze. Do wyboru jest tak naprawdę sporo rodzajów zniczy, nadto knoty do zniczy to wykonania także odmiennego rodzaju, na które warto zwracać uwagę. Spełniają swoje praktyczne funkcje, ale i ta sama praktyka pokazuje, że nasze wybory przeważnie są błędne. Producenci starają się tworzyć światełka, które będą się długo paliły, zapewnią wygodę w ich podpalaniu, a do tego staną się ozdobą każdego nagrobka. Jednakże niewłaściwe podpalanie, jak i użytkowanie znicza, w tym również niewłaściwie ustawienie na wybranym podłożu powoduje, że to, co pierwotnie miało być ozdobą szybko ląduje w koszu, nie spełniając naszych oczekiwań. Warto zwrócić uwagę podczas zakupów na to czy lepszym rozwiązaniem będzie znicz szklany, który po wypaleniu się zostanie wyrzucony w całości, bowiem jego wkład ulega całkowitemu roztopieniu i nie ma możliwości włożenia wkładu zamiennego, czy też wolimy wybrać ciekawy, zdobiony, większy lampion, który posłuży dłużej.

Będzie przez możliwie długi czas ozdobą, przetrwa różnego rodzaju warunki atmosferyczne, a jedyną potrzebą stanie się regularna wymiana wkładu. Odnośnie wkładów wybór kolejno należy do tych, które należy przemyśleć i rozważyć, kierując się nie tylko ceną. Stawiając na tę ostatnią okazuje się, że nasz znicz, a nawet lampion ulega nie tylko szybkiemu zniszczeniu. Pojawiają się problemy z jego podpaleniem. Nie brakuje przy tym przypadków, kiedy to poparzymy sobie palce odpaloną zapałką bądź też skapującym, gorącym woskiem. Nakładka szybko się osmoli, jak i boki znicza zostaną osmolone. Dzieje się tak wtedy, gdy wkładu jest na przykład za mało, a knot jest zbyt krótkim. Odpalenie stanowi trudność dla rąk ludzkich, a z kolei konieczność pochylenia znicza, by uzyskać dostęp do knota kończy się właśnie zbyt szybkim osmoleniem ścianek znicza. Przy lampionach zaś, gdy mamy do czynienia najczęściej z wkładami plastikowymi, ów ulega wręcz przepaleniu. Efektem końcowym zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku jest pozostanie części niewypalonego wosku, a co za tym idzie zbyt wysoka cena znicza, w stosunku do oferowanej jego jakości. Znaczenie ma więc to, co wybieramy, ale i sposób, w jaki obchodzimy się z wybranym zniczem bądź lampionem.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Siarczany są przydatne

    Siarczany są stosowane w wielu miejscach. Są to dość znane związki chemiczne. Ich jakość j…
  • Jak zostać tłumaczem?

    Zawód tłumacza nie jest zawodem łatwym. Jednak pomimo to wiele osób pragnie nim zostać. Z …
  • Butelki HDPE – zastosowanie

    Najbardziej bezpiecznym ekologicznie materiałem do przechowywania płynów wydaje się szkło.…
Załaduj więcej Nauka

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kiedy trzeba zastosować gładzie?

Wiele osób narzeka na to, jak aktualnie wyglądają ściany w ich domach czy mieszkaniach. U …