Gdy przychodzi czas wizyt na grobach bliskich, udajemy się do sklepów i hurtowni w poszukiwaniu zniczy, lampionów, kolorowych świec. Wszystkich tego typu symbolicznych elementów, które rozświetlają nagrobki i sprawiają, że nasza pamięć o najbliższych wciąż pozostaje żywą. Przede wszystkim kierujemy się względami wizualnymi, na drugim miejscu ceną.

Najlepiej, by jedno z drugim szło w parze. Do wyboru jest tak naprawdę sporo rodzajów zniczy, nadto knoty do zniczy to wykonania także odmiennego rodzaju, na które warto zwracać uwagę. Spełniają swoje praktyczne funkcje, ale i ta sama praktyka pokazuje, że nasze wybory przeważnie są błędne. Producenci starają się tworzyć światełka, które będą się długo paliły, zapewnią wygodę w ich podpalaniu, a do tego staną się ozdobą każdego nagrobka. Jednakże niewłaściwe podpalanie, jak i użytkowanie znicza, w tym również niewłaściwie ustawienie na wybranym podłożu powoduje, że to, co pierwotnie miało być ozdobą szybko ląduje w koszu, nie spełniając naszych oczekiwań. Warto zwrócić uwagę podczas zakupów na to czy lepszym rozwiązaniem będzie znicz szklany, który po wypaleniu się zostanie wyrzucony w całości, bowiem jego wkład ulega całkowitemu roztopieniu i nie ma możliwości włożenia wkładu zamiennego, czy też wolimy wybrać ciekawy, zdobiony, większy lampion, który posłuży dłużej.

Będzie przez możliwie długi czas ozdobą, przetrwa różnego rodzaju warunki atmosferyczne, a jedyną potrzebą stanie się regularna wymiana wkładu. Odnośnie wkładów wybór kolejno należy do tych, które należy przemyśleć i rozważyć, kierując się nie tylko ceną. Stawiając na tę ostatnią okazuje się, że nasz znicz, a nawet lampion ulega nie tylko szybkiemu zniszczeniu. Pojawiają się problemy z jego podpaleniem. Nie brakuje przy tym przypadków, kiedy to poparzymy sobie palce odpaloną zapałką bądź też skapującym, gorącym woskiem. Nakładka szybko się osmoli, jak i boki znicza zostaną osmolone. Dzieje się tak wtedy, gdy wkładu jest na przykład za mało, a knot jest zbyt krótkim. Odpalenie stanowi trudność dla rąk ludzkich, a z kolei konieczność pochylenia znicza, by uzyskać dostęp do knota kończy się właśnie zbyt szybkim osmoleniem ścianek znicza. Przy lampionach zaś, gdy mamy do czynienia najczęściej z wkładami plastikowymi, ów ulega wręcz przepaleniu. Efektem końcowym zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku jest pozostanie części niewypalonego wosku, a co za tym idzie zbyt wysoka cena znicza, w stosunku do oferowanej jego jakości. Znaczenie ma więc to, co wybieramy, ale i sposób, w jaki obchodzimy się z wybranym zniczem bądź lampionem.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Słodycze w naszej diecie

  Wiele osób przepada za słodyczami. Oczywiście nie są one zdrowe. Sprawiają one, że stajemy…
 • TUNING OPTYCZNY

  TUNING OPTYCZNY AUTA Spojlery, kolorowe felgi, przyciemniane szyby czy dodatkowe światła i…
 • Debiuty i Grand Prix Polski 2017 – Kulturystyka cz.1

  Tegoroczne Grand Prix Polski, uzupełnione o Debiuty, było trzecig z rzędu dużq imprezę spo…
Załaduj więcej Redaktor
 • TUNING OPTYCZNY

  TUNING OPTYCZNY AUTA Spojlery, kolorowe felgi, przyciemniane szyby czy dodatkowe światła i…
 • HIT OSTATNICH LAT – Witaminy Sacha Inchi

  Tym hitem jest olej peruwiański pod egzotyczna nazwą Sacha Inchi. Na razie można go kupić …
 • Egzamin na prawo jazdy

  Zmiany objęły nie tylko zasady zdawania egzaminu z teorii, ale także zjazdy. Na egzaminie …
Załaduj więcej Nauka

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Słodycze w naszej diecie

Wiele osób przepada za słodyczami. Oczywiście nie są one zdrowe. Sprawiają one, że stajemy…