Tabletki dla osób o zmniejszonym wchłanianiu żelaza

Niestety, nie brakuje chorób, które charakteryzują się zmniejszonym wchłanianiem żelaza. Jest to bardzo groźna sytuacja dla naszego organizmu. Wszystko dlatego, że ten pierwiastek chemiczny odpowiada za rozmaite funkcje. Między innymi bierze udział w procesie wytwarzania krwinek czerwonych czy transporcie tlenu do tkanek. Wpływa na metabolizm cholesterolu, przyczynia się do detoksykacji, wspiera działanie układu nerwowego czy odpornościowego. Jedną z takich chorób jest wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Czym charakteryzuje się taka dolegliwość? Co zrobić, aby dostarczyć do organizmu możliwie jak najwięcej żelaza?

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego a żelazo

Trzeba podkreślić, że ta choroba dzieli się na okres zaostrzenia i remisji. W pierwszej fazie pacjenci oddają nawet kilkadziesiąt krwistych biegunek na dobę! Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że ma to bardzo negatywny wpływ na poziom żelaza w organizmie. To powoduje uczucie ciągłego zmęczenia, senności, problemy z koncentracją czy pamięcią itp. Dodatkowo dochodzą bóle i zawroty głowy, duszności, przyspieszona praca serca, słaba kondycja, bladość skóry, podkrążone oczy itp. Niestety, wrzodziejące zapalenie jelita grubego jest chorobą nieuleczalną. Pacjenci stosują medykamenty, które mają na celu tylko złagodzić objawy i osiągnąć stan remisji. Niemniej jednak ostre zaostrzenia powodują prawdziwe spustoszenie w organizmie. Jednym z najpoważniejszych problemów jest właśnie brak odpowiedniej ilości żelaza, który przekłada się też na niską hemoglobinę.

Jak sobie pomóc?

Dobrym wyborem będą tabletki dla osób o zmniejszonym wchłanianiu żelaza. Nie da się bowiem ukryć, że wrzodziejące zapalenie jelita grubego powoduje, że wchłanianie żelaza – na przykład ze zwykłego pożywienia – jest jeszcze bardziej utrudnione. Warto zatem stosować preparaty, które gwarantują pierwiastek chemiczny o wysokim stopniu przyswajalności. Istotna jest również dawka, która powinna być sporo większa niż dobowe zapotrzebowanie. Odpowiedniej jakości tabletki dla osób o zmniejszonym wchłanianiu żelaza bardzo dobrze wywiązują się ze swojego zadania i pomagają osobom cierpiącym na wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Analiza cen i taryf: jak ustalane są ceny przejazdów taxi w różnych miastach

Ceny i taryfy za przejazdy taxi są kwestią, która bezpośrednio wpływa na zarówno kierowców…