Często zadajemy sobie pytanie – jak właściwie jest z tą suplementacją? Czy powinniśmy stosować suplementy diety? Czy faktycznie są one niezbędne, byśmy mogli żyć w zdrowiu?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy uświadomić sobie, co tak naprawdę jemy każdego dnia. Owoce i warzywa z supermarketu, żywość modyfikowana genetycznie – jednym słowem wszechobecna chemia. Wszystko pędzi do przodu, jednak pod kątem żywności cofnęliśmy się o wiele lat do tyłu. Coraz rzadziej wybieramy owoce od sadowników czy lokalnych rolników. Zapychamy koszyki w supermarketach z nadzieją, że zakupione pożywienie dostarczy nam odpowiednią ilość witamin i minerałów. Kilkadziesiąt lat temu może i tak było, teraz wartości procentowe mikro i makroskładników w pożywieniu spadły kilkakrotnie. Osoby, które sobie to uświadomiły najczęściej decydują się na suplementy diety.

Od czego zacząć?

Na rynku jest wiele firm oferujących suplementy diety. Różnorodność sprawia, że często nie wiemy, na co się zdecydować. Tutaj potrzeba wyczucia i poznania własnego organizmu, a przede wszystkim należy odczytywać sygnały, jakie nam wysyła. Masz skurcze i pijesz dużo kawy? Zapewne brakuje Ci magnezu. Często łapiesz przeziębienia i infekcje? Rozważ suplementację witaminy D i C. Twój nastrój jest znacznie obniżony? Upewnij się, że nie brakuje Ci witamin z grupy B. Lista przykładów może być bardzo długa. Wniosek nasuwa się sam – suplementacja jest potrzebna.

Suplementy a choroby

Cukrzyca, nadciśnienie, refluks, hashimoto, podwyższony cholesterol, stłuszczona wątroba – kto z nas nie ma choć jednej z tych chorób? Często bez zastanowienia pędzimy do lekarza i wykupujemy leki syntetyczne. Jest jednak cała gama suplementów na bazie naturalnych składników, które leczą, a nie jedynie zaleczają. Warto się w ten temat zagłębić, gdyż wciąż zbyt mało ludzi ma świadomość, że możemy pomóc sobie w naturalny sposób, nie obciążając organizmu lekami syntetycznymi.

Dzięki suplementom znacznie poprawia się siła i wytrzymałość organizmu. Sensowna i przemyślana suplementacja jest kluczem do zdrowia!

 

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sport

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak wybrać wiarygodną firmę oferującą wypożyczenie sprzętu budowlanego: kluczowe czynniki do rozważenia.

W obliczu realizacji projektu budowlanego, niezależnie od tego, czy jest to romantyczny do…