Łukasz Fabiański, mimo pozycji jego zespołu w tabeli, cały czas jest utrzymuje dobrą formę i może być pewny wyjazdu na mundial. Mimo wielu wpuszczonych bramek (37 po 27 kolejkach), które w dużej mierze nie wpadły z jego winy, lecz były wynikiem błędów obrońców, statystyki bramkarza  Swansea City potwierdzają jego naprawdę dobrą formę. Polski bramkarz jako pierwszy osiągnął liczbę stu skutecznych interwencji w najwyższej klasie rozgrywkowej Anglii. Jest to oczywiście spowodowane tym, że słabsza dyspozycja jego zespołu dopuszcza do większej ilości akcji przeciwnika, przez co polski bramkarz ma większą ilość strzałów do obrony.

Tak czy owak jest to wspaniały wyczyn, który już spotkał się z szacunkiem zagranicznych ekspertów oraz mediów. Jeśli Swansea nie zdoła uchronić się przed spadkiem z Premiership, to chętnych po Łukasza Fabiańskiego nie powinno brakować. Tak doświadczony bramkarz z niezwykłymi statystykami, na pewno będzie łakomym kąskiem w letnim okienku transferowym.

Łukasz Fabiański, były zawodnik warszawskiej Legii, a wychowanek Polonii Słubice, w letnim okienku transferowym 2014 roku zdecydował się zamienić Arsenal Londyn na Swansea City. W poprzedniej drużynie Polak stracił miejsce w podstawowym składzie, a w nowym klubie od razu stał się kluczową postacią. 32-latek błyszczy na wyspach, a w dodatku okazuje się, że statystyki ma rekordowe. Łukasz jako pierwszy doszedł do setki udanych interwencji między słupkami w jednym sezonie Premiership. Swoich rywali pozostawił daleko w tyle, ponieważ na drugim miejscu znajdują się zawodnicy z liczbą 87 interwencji.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sport

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Analiza cen i taryf: jak ustalane są ceny przejazdów taxi w różnych miastach

Ceny i taryfy za przejazdy taxi są kwestią, która bezpośrednio wpływa na zarówno kierowców…