Dom Ciekawostki Samochody terenowe wyposażenie

Samochody terenowe wyposażenie

2 minut czytane
0
0
346

Wyposażenie samochodów terenowych

Samochody terenowe to pasja wielu osób. Ich budowa znacząco różni się od zwykłego samochodu osobowego. Użytkownicy terenówek często dokupują różne dodatki mające na celu zwiększenie powierzchni załadunkowej, zabezpieczenie części samochodu itp.

Bagażnik dachowy

Zazwyczaj ich montaż jest bardzo prosty i nie zajmuje dużo czasu. Bagażnik dachowy pozwoli na przewiezienie większej ilości rzeczy. Przedmioty umieszczone w nim są skutecznie zabezpieczone przed deszczem. Jedynym minusem bagażnika dachowego jest zwiększenie wysokości pojazdu, lecz nie powinno to robić większej różnicy dla kierowcy.

Osłona zbiornika i chłodnicy

Chłodnica i zbiornik to bardzo narażone elementy, szczególnie w samochodach terenowych. Do przedziurawienia zbiornika lub zniszczenia chłodnicy może dojść bardzo łatwo. Zbiornik często znajduje się z tyłu w dolnej części samochodu. Chłodnica jest narażona na uszkodzenie, ponieważ po czołowym zderzeniu zazwyczaj dochodzi do wycieku płynu chłodzenia. Aby dodatkowo zabezpieczyć oba elementy, należy zakupić specjalne osłony.

Osłona silnika

Silnik to najważniejszy element samochodu, bez którego nie da się jeździć. Osłona silnika w samochodzie terenowym jest bardzo potrzebna, ponieważ bez niej częstym przypadkiem byłoby uszkodzenie misy olejowej.

Płyta pod wyciągarkę

Wyciągarka w aucie terenowym jest bardzo potrzebna. Jest tak ze względu na możliwość utknięcia w błocie, a wtedy jedynym ratunkiem może być wyciągarka. W celu jej zamontowania potrzebna jest płyta pod wyciągarkę.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Ciekawostki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Analiza cen i taryf: jak ustalane są ceny przejazdów taxi w różnych miastach

Ceny i taryfy za przejazdy taxi są kwestią, która bezpośrednio wpływa na zarówno kierowców…