Dom Dom Rozwój rynku nieruchomości
Dom

Rozwój rynku nieruchomości

3 minut czytane
0
0
711

Od kilku lat można zauważyć wyraźny rozwój gospodarczy naszego kraju. Oczywiście zawsze znajdą się ludzie, którzy narzekają, lecz gołym okiem widać jak powstają nowe drogi, nowe osiedla, a inwestorów (również tych zagranicznych) wciąż przybywa. Chyba największą gałęzią, która obecnie się rozwija są nieruchomości. Niemal w każdym mieście można zauważyć, że każdą wolną przestrzeń wykupują deweloperzy, aby postawić blok lub przynajmniej dom wielorodzinny. Nie wszystkim się to podoba, jednakże takie są obecne trendy.

Nowe osiedla budują się nie tylko w centrach miast, ale również na przedmieściach. Cieszą się one coraz większą popularnością z kilku powodów. Przede wszystkim są one tańsze niż nowe budownictwo w centrum miasta, lecz na podobnym poziomie do wielkiej płyty z klasycznego blokowiska. Ludzie wolą mieszkać trochę dalej od centrum, lecz w nowym budownictwie. Deweloperzy dobrze zdają sobie z tego sprawę, dlatego prowadzą tam swoje inwestycje – sprawdź: Nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz.

Kolejną kwestią jest otoczenie. Nie wszystkich stać na budowę lub kupno domu. Teraz istnieje możliwość mieszkania w cichej okolicy na przedmieściu, lecz w bloku. Dodatkowo w czasach, kiedy poziom smogu w centrach miast jest niezmiernie wysoki, mieszkania na przedmieściach cieszą się naprawdę dużą popularnością. Patrząc na przykłady Warszawy czy Bydgoszczy, samo miasto coraz bardziej zachęca do tego typu rozwiązań. Budowana jest coraz lepsza komunikacja miejska. Dla przykładu w Bydgoszczy budowane są duże parkingi przy pętlach tramwajowych, aby osoby z przedmieść lub okolicznych miejscowości mogły w bezpiecznym miejscu zostawić auto i dosyć sprawnie dojechać komunikacją miejską do pracy.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Naszelny
Załaduj więcej Dom

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Księgowość w Małych Firmach: Własny Księgowy czy Współpraca z Biurem?

W dzisiejszym zmiennym i konkurencyjnym środowisku biznesowym małe firmy mają wiele decyzj…