Wyposażenie firmy budowlanej w odpowiednie sprzętu i urządzenie jest niezwykle ważne do sprawnego wykonywania zadań. Za pomocą odpowiednio dobranego rusztowania elewacyjnego zapewnimy bezpieczeństwo zarówno sobie, jak i innym pracownikom. Wpłyniemy także na przyspieszenie wykonywania pracy, co z kolei przełoży się na zarobek. Jakie rodzaje rusztowań elewacyjnych znajdziemy na rynku?
Rusztowania elewacyjne różnego rodzaju
Rusztowanie elewacyjne Kraków pozwala zachować bezpieczeństwo każdego dnia, korzystając ze stabilnej konstrukcji przydatnej na budowie. W tym przypadku wybierać możemy wśród różnorodnych rodzajów rusztowań, jakimi są:
- stojakowe,
- modułowe,
- specjalne,
- ramowe,
- kolumnowe,
- kozłowe,
- ruchome,
- nieruchome,
- wspornikowe.
Warto tutaj przyjrzeć się rusztowaniom modułowym, które cieszą się sporym uznaniem na rynku. Cechują się tym, że składają się z połączonych elementów w stałych punktach. Są one rozmieszczone w równych odstępach, przy czym najczęściej jest to 50 cm. Znajdują zastosowanie w trakcie prac konserwacyjnych budynków, zwłaszcza zabytków. Bardzo dobrze sprawdzą się także w trakcie montażu trybun, scen, czy podczas organizacji koncertów.
Szerokie zastosowanie
Jeśli chodzi o stojakowe rusztowania, bazują one na specjalnych podporach. Konstrukcja oparta jest na leżnikach ukośnych i poziomych, jak i tężnikach. Zaletą jest fakt, że można je zastosować podczas pracy na zewnątrz, jak i wewnątrz. W przypadku rusztowań specjalnych stwierdzić można, że są one zbudowane za pomocą łączenia ze sobą elementów różnorodnych konstrukcji. Kolumnowe rusztowanie składa się z rur pionowych, które są ze sobą połączone za pomocą dodatkowych elementów.
Innym rozwiązaniem w przypadku rusztowania elewacyjnego jest model kozłowy, który odznacza się dwoma podporami przestrzennymi. Pomiędzy nimi znajduje się pomost oraz są wykorzystywane podczas naprawy instalacji świetlnej. Ramowe rusztowanie daje z kolei możliwość zmiany pomostów, dostosowując je do potrzeb. Ruchome i nieruchome konstrukcje różnią się między sobą sposobem przemieszczania. Te pierwsze posiadają specjalne kółka.