Czy sklep medyczny kojarzy Ci się tylko z wózkami inwalidzkimi i z kulami? Jeśli to wszystko, musisz dawać sobie sprawę, że prawda wygląda całkiem inaczej. W tego typu sklepach można liczyć na niebywale rozwinięty asortyment, który nie tylko dotyczy sprzętu rehabilitacyjnego, ale również innych dodatkowych produktów pielęgnacyjnych, czyli kremów, maści, żelów, środków dezynfekujących, jak chociażby odpowiednich preparatów do rąk, skóry, urządzeń, ale także aparaty słuchowe, termometry, ciśnieniomierze itp. Jak więc widać, oferta jest dość rozległa, nie skupia się wyłącznie na sprzęcie służącym do przemieszczania się przy złamanej nodze lub paraliżu.

avocado
avocado

To jednak nie wszystko, co oferują takie sklepy. Można również zapytać w nim o wynajem wybranego produktu. Zdarza się, że właśnie przy sklepach funkcjonują także wypożyczalnie, dzięki czemu nie trzeba inwestować ogromnych pieniędzy w zakupy, wystarczy na jakiś czas podpisać stosowną umowę i za niższą opłatę otrzymać na określony czas dany sprzęt. To na pewno znacznie łatwiejsze rozwiązanie, jeśli na przykład kul lub wózka potrzebujemy maksymalnie na kilka miesięcy. Wtedy lepiej skorzystać z takiej oferty. Oczywiście nie jest to dla nas żadnym problemem, by zrealizować także wnioski z NFZ. Dzięki temu można w części lub całkowicie postarać się o refundację sprzętu, a to z kolei przekłada się na całkowity brak kosztów lub ich zminimalizowanie. To bardzo duże ułatwienie, i jeśli tylko ma się taką możliwość, należy z niej skorzystać. Wiesz, co jeszcze jest takim ogromnym plusem w naszej wypożyczalni? Mianowicie jest to możliwość serwisowania sprzętu rehabilitacyjnego.

Zawsze po pewnym czasie eksploatacji danego urządzenia należy przynajmniej raz a jakiś czas zadbać o jego serwisowanie, by służył on następne lata osobie chorej. Niekiedy jest to odpowiednie wyczyszczenie sprzętu, jego naoliwienie itp. Wszystko zależy właśnie od tego, jaki to jest sprzęt i czy być może nie ma jeszcze jakichś dodatkowych uszkodzeń mechanicznych. Niemniej jednak taka opcja jest zdecydowanie tańsza i bardziej opłacalna, aniżeli zakup nowego sprzętu medycznego. Nasz sklep medyczny dba  swoich pacjentów. Dla nas liczy się, by ulżyć w cierpieniu osobom schorowanym, które na co dzień mają trudności nawet z najmniejszymi czynnościami. Dla osób zdrowych takie codzienne funkcjonowanie nie jest niczym nadzwyczajnym. Całkiem inaczej przedstawia się jednak ten świat osobom, które z rożnych względów muszą bardziej postarać się, by ich życie było w miarę sprawne, bezpieczne i komfortowe.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak wybrać wiarygodną firmę oferującą wypożyczenie sprzętu budowlanego: kluczowe czynniki do rozważenia.

W obliczu realizacji projektu budowlanego, niezależnie od tego, czy jest to romantyczny do…