Na rynku pojawiły się spekulacje, że Łukasz Wejchert, syn zmarłego Jana Wejcherta, zamierza odkupić Onet od ITI. Wspomagać ma go ponoć sam Leszek Czarnecki, który do tej pory miał bank i doradztwo finansowe, a teraz będzie też miał gdzie o sobie pisać.

Wojna dolara z euro ciągle trwa. Potwierdziła to ostatnia edycja Indeksu Big Maca, który poprzez cenę kanapki w krajach całego świata pokazuje siłę poszczególnych walut. Od lipca 2011 roku Big Mac w strefie euro potaniał w stosunku do tego sprzedawanego w Stanach Zjednoczonych o 15 punktów proc. Takie czasy, że nawet hamburgery pozostają w służbie rynkom.

Co mają wspólnego polscy kierowcy autobusów z rosnącym bezrobociem w Wielkiej Brytanii? Zdaniem brytyjskiego dziennika Daily Mail aż nazbyt wiele. Angielski operator linii autobusowych Abellio postanowił bowiem poszukać rąk do pracy właśnie nad Wisłą i wysłał do nas swoich ludzi, by zwerbowali 50 kierowców. Jak wiadomo, w rankingu imigranckich złodziei miejsc pracy, autobusiarze cieszą się niemal równie złą sprawą, co hydraulicy. Bezrobocie na Wyspach jest największe od 17 lat. Wszystko przez nas.

Carrefour zwolnił prezesa. Radzie nadzorczej nie spodobały się kosztowne przebudowy sklepów. Rada miała ochotę raczej na rozwijanie nowych kanałów sprzedaży, jak choćby zakupy internetowe z odbiorem osobistym. CV nowego szefa jest obiecujące. Dość powiedzieć, że przez ostatnie 11 lat handlował butami.

Polska jest na piątym miejscu w rankingu najbardziej innowacyjnych gospodarek Unii Europejskiej. Piątym od końca oczywiście. A mówił prof. Rybiński, że innowacyjność nie polega na wymyślaniu technologii, które pozwalają do słoika upychać jeszcze więcej ogórków niż dotychczas.

Do Euro 2012 jeszcze trzy miesiące, ale na stadionach już wielkie emocje. W Poznaniu w ciągu 16 miesięcy murawę wymieniano pięciokrotnie. W Gdańsku na PGE Arenie podobno niedługo wyłączą prąd, bo operator zalega firmom energetycznym ok. miliona złotych. A Stadion Narodowy w stolicy został zamknięty z powodu meczu otwarcia. Tylko we Wrocławiu nuda.

Polska Organizacja Franczyzodawców chce zorganizować walne posiedzenie członków oraz wybory zarządu na jednej z sal na Stadionie Narodowym, na którym ma się też spotykać PZPN. Potęga podświadomości. Zamarzyły się pensje Laty i Kręciny, co nie?

Według najnowszego Raportu o rynku franczyzy w Polsce, w 2011 roku, w porównaniu z 2010, w szybszym tempie przybywało ofert franczyzowych (franczyzodawców) niż franczyzobiorców. Coraz więcej firm chce zarobić na sprzedaży franczyzy, ale kandydaci na franczyzobiorców są coraz wybredniejsi.

Borni wchodzi w nowy etap walki o życie. Spółka zmieniła prezesa i postanowiła wyemitować akcje, żeby zebrać pieniądze na restrukturyzację. Dziwne tylko, że w jej ramach chce się pozbyć nieźle zarabiających Sieci34 i eLDe, a zostawić nierentowane delikatesy. Bo mi się to jakoś nie widzi.

  • Pożegnanie z Arktyką cz.1

    Chwycił taki mróz, że nawet klub morsów z Ełku odwołał szóstą edycję „Kąpieli dla Odważnyc…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Człowiek

1 Komentarz

  1. Pożegnanie z Arktyką cz.1 – Informator

    22 października 2018 w 09:24

    […] Czytaj dalej: https://www.pozycjonowanie-stron-rzeszow.pl/pozegnanie-z-arktyka-cz-2/ […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Analiza cen i taryf: jak ustalane są ceny przejazdów taxi w różnych miastach

Ceny i taryfy za przejazdy taxi są kwestią, która bezpośrednio wpływa na zarówno kierowców…