Chwycił taki mróz, że nawet klub morsów z Ełku odwołał szóstą edycję „Kąpieli dla Odważnych”. Rodzimi internauci w końcu skruszyli serce premiera, który odstąpił od ratyfikacji ACTA. Nie tylko w sieci, w sieciach franczyzowych też się działo…

ACTA, czyli obrona praw autorskich. Gdy tłum się już podzielił i wszyscy mają rozdane miejsca w okopach, ciężko przekonywać, że sprawa jest bardziej skomplikowana niż Hołdys z hakerem uważają. Ale spróbujmy: wyobraźmy sobie, że właśnie zakładamy stronę w necie. Na początku dla fanu. Wrzucamy na nią rysunki naszych dzieci i dzieci sąsiadów – chwalimy się swoimi małymi geniuszami. Ale strona robi się popularna, inni ludzie zaczynają też wrzucać rysunki dzieci, w końcu duża oglądalność powoduje, że domy mediowe kupują u nas reklamy. I teraz pytanie do wojsk po obu stronach frontu: czy nasza strona narusza prawa autorskie tych dzieci czy nie? W końcu im nie zapłaciliśmy…

Minister finansów Vincent Rostowski napisał kilkustronicowy list otwarty „do przyjaciół ekonomistów” o tym, że reformy już były, a skoro tego nie zauważyli, to pewnie dlatego, że rząd je tak bezboleśnie przeprowadził. Do przedsiębiorców nie napisał nic, tylko poniósł nam składkę rentową o 2%. Potrzebował na znaczki?

Opozycja zaskarżyła podniesienie składki do Trybunału Konstytucyjnego. Chce zmusić ministra do oszczędniejszych wypowiedzi na Twitterze?

A nieładnie! Zarząd Telepizzy zapewniał nas, że już nie będzie więcej promocji 3 pizze w cenie 1, a tu tymczasem dostaliśmy pod drzwi ulotkę z kuponem, że od 1 lutego do 31 marca jednak ta okropnie nieopłacalna dla franczyzobiorców promocja wraca. Podobno akcja 3zal była zawsze poniżej kosztów wytworzenia. Dzwoniliśmy z tym newsem do DaGrasso i zapewniono nas tam, że bardzo na tę promocję w Telepizzy czekali i już zaczynają zamawiać.

Chuck Norris zastąpi Antonio Banderasa w spotach reklamowych Banku Zachodniego WBK. Już widzimy ten slogan: „Boisz się kredytu we frankach? Chuck się nie boi!”

Bankowe agencje zaczynają się mieć coraz lepiej. Pomogła zmiana oferty, agenci zarabiają teraz na szerszej bazie usług, kredyty hipoteczne straciły wcześniejsze znaczenie. BPH zapowiada poszerzenie sieci, również Alior chce w 2012 roku zwiększyć liczbę placówek agencyjnych. Podobno nawet małe placówki w niewielkich kilkudziesięciotysięcznych miejscowościach potrafią mieć 2 miliony przychodu i więcej. Jeśli to PR, to go niedługo zweryfikujemy.

Może to jednak nie PR, skoro 10 franczyzobiorców Aliora za wyniki sprzedaży wyjeżdża w nagrodę na Sri Lankę. Gdyby wyniki były niższe, wysłaliby ich nad Balaton. Sri Lankę sponsoruje centrala. Wyjazd bez żon, pogratulować. Niestety jeden franczyzobiorca się nie cieszy, bo żona też prowadzi placówkę Aliora i też ma wynik premiujący wyjazdem. Jadą razem, a on podobno zabiera wędki, żeby pobyć sam.

Polska ma ropę! Co prawda z łupków, ale i tak pomoże to ograniczyć import. Dziś 97 proc. ropy sprowadzamy z zagranicy, z czego 90 proc. z Rosji. Biegniemy do sklepu po turbany.

Czytaj dalej: https://www.pozycjonowanie-stron-rzeszow.pl/pozegnanie-z-arktyka-cz-2/

  • Pożegnanie z Arktyką cz.2

    Na rynku pojawiły się spekulacje, że Łukasz Wejchert, syn zmarłego Jana Wejcherta, zamierz…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Analiza cen i taryf: jak ustalane są ceny przejazdów taxi w różnych miastach

Ceny i taryfy za przejazdy taxi są kwestią, która bezpośrednio wpływa na zarówno kierowców…