Dom Ciekawostki Ogród w zimowej szacie

Ogród w zimowej szacie

3 minut czytane
0
0
1,240
Ogród zimą

Gdy nadchodzi czas uśpienia, przyroda zastyga w bezruchu, a jedyną oznaką życia są skrzące się na mrozie płatki śniegu

Zima na każdym kroku

Gdy w końcu nadejdzie ta mroźna pora roku, chcemy, aby wszędzie było biało, miękko i przytulnie. Ostatnie lata niestety pokazują zupełnie inną tendencję. Raczej jest wilgotno, szaro i ponuro, a od czasu do czasu możemy liczyć na przymrozek, który pokryje szronem gałązki igliwia. Aby ożywić ogród, możemy wykonać ozdoby z tego, co pozostawiła nam po sobie jesień. Niech będzie to wysuszony, zielony mech, czerwone owoce drzew i krzewów, gałązki sosny, jodły oraz świerku, a także szyszki i kolorowe pędy, np. czerwone derenia białego. W okresie, kiedy w ogrodzie nie ma zbyt wiele pracy, z wymienionych darów natury zróbmy ciekawe dekoracje: wieńce, kule, stroiki. Ich wykonanie nie jest czasochłonne, a efekt bywa niesamowity i sprawia, że w przestrzeń ogrodu wstępuje nowe życie.

Dokarmiamy ptaki

Dekoracyjne zawieszki z pokarmem dla ptaków ożywią ogród i z ukrycia będziemy mogli obserwować swoich gości w trakcie posiłku. Ziarna zatapiamy w tłuszczu i całość umieszczamy w ozdobnej foremce.

Minichoinki

Niewielkie gałązki świerku wystarczy wbić w korki po winie i udekorować czerwonymi elementami. Takie choinki możemy rozstawić wzdłuż ścieżki w ogrodzie lub przy schodach. Najlepiej będą wyglądały, gdy spadnie śnieg.

Mrozem malowane

Zimowe kadry w ogrodzie bywają zaskakujące. Z początku nie dostrzeżemy zbyt wiele, jednak wnik we oko ogrod- xa szybko wychwyci pokryte szronem liście bluszczu czy skrzące się w promieniach słońca pajęczyny.

Śnieg, szron, sople…

To trzy największe ozdoby zimy. Mroźna, śnieżna zima jest najpiękniejsza. Dlatego chwytajmy te momenty, kiedy aura naprawdę nam sprzyja. Warto uwiecznić takie obrazy na fotografiach.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Ciekawostki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Analiza cen i taryf: jak ustalane są ceny przejazdów taxi w różnych miastach

Ceny i taryfy za przejazdy taxi są kwestią, która bezpośrednio wpływa na zarówno kierowców…