W liceum miał opinię cwaniaka. Od małego ciągnęło go do handlu, więc kupował i sprzedawał. Odkrył, że jest popyt na stare bibeloty, np. pocztówki sprzed dziesięcioleci. Pewnego razu namierzył taki okaz u miejscowego żulika. Pan Gienio jak zwykle zbierał na wódkę. Wiktor M. wytłumaczył mu, że może się dorzucić, ale za „fanta”. Ten przyniósł mu całe pudełko szpargałów po babce, wśród których były kartki pocztowe z przedwojennym Zakopanem.

Adwokat
Adwokat

– Dobra, Gienek, masz ode mnie dychę za to – rzekł i poklepał pijaczka po plecach. Ten nie posiadał się ze szczęścia. Nie miał pojęcia, że jedna pocztówka była warta wielokrotnie więcej. Kilka dni później Wiktor M. sprzedał ją na portalu aukcyjnym za 150 złotych.

Taki był – sprytny i obrotny. Umiał się zakręcić gdzie trzeba. Choć nie miał smykałki do nauki, belfrzy go bardzo lubili. Gdy przed studniówką potrzebna była siatka maskująca do podwieszenia pod sufitem sali gimnastycznej, Wiktor ją załatwił. Innym razem obiecał nauczycielowi wahacze do starszego modelu forda. Profesorowi „siadły”, a części zamiennych do tego auta już nie produkowali. Wiktor M. jak obiecał, tak zrobił. Nauczyciel serdecznie mu dziękował. Nie zapomniał również spojrzeć przychylniejszym okiem, gdy trzeba było wystawić ocenę końcową. W ten oto sposób słaby i leniwy – jeśli chodzi o naukę -Wiktor, miał całkiem niezłe stopnie. Profesorowie nawet nieświadomie zawyżali mu noty – „za całokształt”.

Z takim fartem szedł przez życie. Oceny na świadectwie maturalnym pozwoliły mu dostać się na studia. Wybrał technologię żywności w dużym mieście wojewódzkim.

W nowym środowisku szybko się odnalazł. Wiedział, jak robić wrażenie na ludziach, a że miał trochę pieniędzy, postanowił zainwestować w bogaty strój, drogi zegarek, ekskluzywne perfumy. Na co dzień zakładał białą koszulę i marynarkę. Był nienagannie ogolony i ostrzyżony, podczas gdy jego koledzy ze studiów chodzili w rozciągniętych swetrach…

Część 1 – pozycjonowanie-stron-rzeszow.pl/na-klopoty-detektyw-lub-mecenas-cz-1/
Część 2 – wangielskimogrodzie.pl/na-klopoty-detektyw-lub-mecenas-cz-2/
Część 3 – telematicsforum.pl/na-klopoty-detektyw-lub-mecenas-cz-3/
Część 4 – clumberspaniel.pl/na-klopoty-detektyw-lub-mecenas-cz-4/
Część 5 – weselnykamerzysta.pl/na-klopoty-detektyw-lub-mecenas-cz-5/
Część 6 – eventsbymarriott.pl/na-klopoty-detektyw-lub-mecenas-cz-6/
Część 7 – zplywackiej.pl/na-klopoty-detektyw-lub-mecenas-cz-7/
Część 8 – diamiland.pl/na-klopoty-detektyw-lub-mecenas-cz-8/
Część 9 – cpkrakow.pl/na-klopoty-detektyw-lub-mecenas-cz-9/

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Analiza cen i taryf: jak ustalane są ceny przejazdów taxi w różnych miastach

Ceny i taryfy za przejazdy taxi są kwestią, która bezpośrednio wpływa na zarówno kierowców…