Mycie samochodu w myjni bezdotykowej oceniane jest jako łatwe i bezpieczne. Dużo szybciej dochodzi do uszkodzeń lakieru podczas mycia auta w myjni automatycznej. Pomimo tego jednak i w myjni bezdotykowej można uszkodzić nadwozie. Jak korzystać z myjni bezdotykowej, by do takiej sytuacji nie doszło?

Instrukcja mycia ma znaczenie

Każda myjnia bezdotykowa Lublin to miejsce, gdzie jasno opisany jest sposób mycia. Warto taka instrukcję przeczytać i się do niej dostosować. Szczególnie ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości od mytego pojazdu. Woda wypływa z lancy pod bardzo wysokim ciśnieniem. W swoim składzie zaś zawiera mikro proszek. Zbliżenie lancy do karoserii na minimalną odległość wcale nie polepszy jakości mycia, a może przyczynić się do uszkodzenia lakieru. Bardzo istotna jest także odpowiednie kierowanie lancą, bowiem woda pod ciśnieniem może dostać się – na przykład – do środka, zalewając elektryczne lub elektroniczne elementy pojazdu. Oczywiście przed myciem auta trzeba pozamykać wszystkie drzwi i szyby samochodu.

Płukanie jest bardzo ważne

W każdej myjni istnieje możliwość spłukania samochodu samą wodą. Warto korzystać z tej opcji, bowiem tylko to umożliwi wypłukanie mikro proszku, który nie jest obojętny dla karoserii. Oczywiście to nie jedyne opcje w myjni. Samochód można też dodatkowo nabłyszczyć, a nawet spłukać wodą z woskiem, dzięki czemu lakier nadwozia będzie dodatkowo zabezpieczony. Takie mycie to koszt mniejszy niż dwadzieścia złotych, więc i tak jest dużo taniej niż w myjni automatycznej, gdzie mycie z woskowaniem i suszeniem to koszt przekraczający dwadzieścia złotych.

Mechanika Samochodowa – http://autocentrumlublin.com/

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Ciekawostki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak wybrać wiarygodną firmę oferującą wypożyczenie sprzętu budowlanego: kluczowe czynniki do rozważenia.

W obliczu realizacji projektu budowlanego, niezależnie od tego, czy jest to romantyczny do…