Mycie samochodu w myjni bezdotykowej oceniane jest jako łatwe i bezpieczne. Dużo szybciej dochodzi do uszkodzeń lakieru podczas mycia auta w myjni automatycznej. Pomimo tego jednak i w myjni bezdotykowej można uszkodzić nadwozie. Jak korzystać z myjni bezdotykowej, by do takiej sytuacji nie doszło?

Instrukcja mycia ma znaczenie

Każda myjnia bezdotykowa Lublin to miejsce, gdzie jasno opisany jest sposób mycia. Warto taka instrukcję przeczytać i się do niej dostosować. Szczególnie ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości od mytego pojazdu. Woda wypływa z lancy pod bardzo wysokim ciśnieniem. W swoim składzie zaś zawiera mikro proszek. Zbliżenie lancy do karoserii na minimalną odległość wcale nie polepszy jakości mycia, a może przyczynić się do uszkodzenia lakieru. Bardzo istotna jest także odpowiednie kierowanie lancą, bowiem woda pod ciśnieniem może dostać się – na przykład – do środka, zalewając elektryczne lub elektroniczne elementy pojazdu. Oczywiście przed myciem auta trzeba pozamykać wszystkie drzwi i szyby samochodu.

Płukanie jest bardzo ważne

W każdej myjni istnieje możliwość spłukania samochodu samą wodą. Warto korzystać z tej opcji, bowiem tylko to umożliwi wypłukanie mikro proszku, który nie jest obojętny dla karoserii. Oczywiście to nie jedyne opcje w myjni. Samochód można też dodatkowo nabłyszczyć, a nawet spłukać wodą z woskiem, dzięki czemu lakier nadwozia będzie dodatkowo zabezpieczony. Takie mycie to koszt mniejszy niż dwadzieścia złotych, więc i tak jest dużo taniej niż w myjni automatycznej, gdzie mycie z woskowaniem i suszeniem to koszt przekraczający dwadzieścia złotych.

Mechanika Samochodowa – http://autocentrumlublin.com/

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Ciekawostki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak zostać tłumaczem?

Zawód tłumacza nie jest zawodem łatwym. Jednak pomimo to wiele osób pragnie nim zostać. Z …