Sklepy meblowe Abra wprowadziły nowy system opłat franczyzowych.

Firma zmienia system opłat za przystąpienie do sieci. Nowy system przewiduje regulowanie opłat w trybie miesięcznym w wysokości 500 zł netto przez pierwsze pięć lat trwania umowy. Co więcej, koszt ten maleje przy każdej kolejnej otwieranej przez franczyzobiorcę placówce i wynosi odpowiednio 350 zł przy drugim i 200 zł przy trzecim punkcie pod szyldem Abry. Po uruchomieniu czwartego sklepu franczyzobiorca zostaje zwolniony z opłaty.

– Z doświadczenia wiemy, że największą barierą w podjęciu takiej decyzji jest wysokość kosztów wstępnych inwestycji. Dlatego w sieci Abra franczyzobiorca może teraz otworzyć profesjonalny sklep meblowy w kosztach jedynie adaptacji i wyposażenia sklepu, zyskując przy tym przewagę konkurencyjną w postaci wsparcia znanej marki oraz dopasowanej szerokiej oferty – mówi Dorota Placzyńska, menedżer ds. rozwoju sieci Abra.

Wkład finansowy potrzebny na pokrycie kosztów adaptacji i przystosowania lokalu do standardów Abry oscyluje w granicach od 90 tys. zł. Natomiast na ekspozycję sklepu sieć udziela partnerowi nieoprocentowanego kredytu na 12 miesięcy. Abra nie pobiera również opłaty marketingowej, a opłata bieżąca wynosi 3 proc. obrotu.

Sklepy franczyzowe Abry otwierane są w miastach do 100 tys. mieszkańców. W 2012 roku sieć uruchomiła sześć placówek licencyjnych. Ostatnia powstała we wrześniu. W październiku szykowane są kolejne dwa otwarcia. Firma chce zamknąć 2012 rok z liczbą 13 sklepów franczyzowych.

– Nasz koncept się sprawdził, o czym świadczy rosnąca liczba multibiorców. Obecnie trzech franczyzobiorców prowadzi po dwa sklepy naszej sieci, a kolejni mają takie plany na przyszły rok. Mimo spowolnienia koniunktury, placówki Abra mają regularny dodatni dochód. To zachęca franczyzobiorców do inwestowania w kolejne sklepy – mówi Dorota Placzyńska z sieci Abra. (mk, awh)

  • Gdzie kupować meble loftowe?

    Gdzie kupować meble loftowe? Meble loftowe są w kręgu Waszych zainteresowań? Podoba Wam si…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kiedy trzeba zastosować gładzie?

Wiele osób narzeka na to, jak aktualnie wyglądają ściany w ich domach czy mieszkaniach. U …