Sklepy meblowe Abra wprowadziły nowy system opłat franczyzowych.

Firma zmienia system opłat za przystąpienie do sieci. Nowy system przewiduje regulowanie opłat w trybie miesięcznym w wysokości 500 zł netto przez pierwsze pięć lat trwania umowy. Co więcej, koszt ten maleje przy każdej kolejnej otwieranej przez franczyzobiorcę placówce i wynosi odpowiednio 350 zł przy drugim i 200 zł przy trzecim punkcie pod szyldem Abry. Po uruchomieniu czwartego sklepu franczyzobiorca zostaje zwolniony z opłaty.

– Z doświadczenia wiemy, że największą barierą w podjęciu takiej decyzji jest wysokość kosztów wstępnych inwestycji. Dlatego w sieci Abra franczyzobiorca może teraz otworzyć profesjonalny sklep meblowy w kosztach jedynie adaptacji i wyposażenia sklepu, zyskując przy tym przewagę konkurencyjną w postaci wsparcia znanej marki oraz dopasowanej szerokiej oferty – mówi Dorota Placzyńska, menedżer ds. rozwoju sieci Abra.

Wkład finansowy potrzebny na pokrycie kosztów adaptacji i przystosowania lokalu do standardów Abry oscyluje w granicach od 90 tys. zł. Natomiast na ekspozycję sklepu sieć udziela partnerowi nieoprocentowanego kredytu na 12 miesięcy. Abra nie pobiera również opłaty marketingowej, a opłata bieżąca wynosi 3 proc. obrotu.

Sklepy franczyzowe Abry otwierane są w miastach do 100 tys. mieszkańców. W 2012 roku sieć uruchomiła sześć placówek licencyjnych. Ostatnia powstała we wrześniu. W październiku szykowane są kolejne dwa otwarcia. Firma chce zamknąć 2012 rok z liczbą 13 sklepów franczyzowych.

– Nasz koncept się sprawdził, o czym świadczy rosnąca liczba multibiorców. Obecnie trzech franczyzobiorców prowadzi po dwa sklepy naszej sieci, a kolejni mają takie plany na przyszły rok. Mimo spowolnienia koniunktury, placówki Abra mają regularny dodatni dochód. To zachęca franczyzobiorców do inwestowania w kolejne sklepy – mówi Dorota Placzyńska z sieci Abra. (mk, awh)

  • Gdzie kupować meble loftowe?

    Gdzie kupować meble loftowe? Meble loftowe są w kręgu Waszych zainteresowań? Podoba Wam si…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak wybrać wiarygodną firmę oferującą wypożyczenie sprzętu budowlanego: kluczowe czynniki do rozważenia.

W obliczu realizacji projektu budowlanego, niezależnie od tego, czy jest to romantyczny do…