Dom Dom Kiedy trzeba zastosować gładzie?
Dom

Kiedy trzeba zastosować gładzie?

2 minut czytane
0
0
172

Wiele osób narzeka na to, jak aktualnie wyglądają ściany w ich domach czy mieszkaniach. U Ciebie sprawa wygląda analogicznie? Warto zatem zastosować odpowiednie gładzie. Kiedy jest na to najlepszy moment?

Nowoczesne gładzie są bardzo uniwersalne

To zaś bardzo istotna zaleta. Najogólniej rzecz ujmując, takie materiały budowlane są stosowane chociażby w czasie tworzenia nowych nieruchomości. Na przykład firmy wybrane przez dewelopera dokładają wszelkich starań, aby nieruchomości z rynku pierwotnego dobrze się prezentowały. Potencjalni Klienci w czasie oględzin domów oraz mieszkań zwracają bardzo dużą uwagę na ściany. Nie tylko pod kątem wizualnym. Mocno liczy się dla nich także to, by ściany były odpowiednio równe. Gładzie Katowice są także nierzadko stosowane w trakcie realizowania rozmaitych prac remontowych. Warto zaznaczyć, że na rynku mamy rozmaite produkty z tej kategorii, które powinny być dobrane (pod kątem właściwości) do danego pomieszczenia. Na przykład w pokojach świetnie sprawdzają się gładzie gipsowe.

Dawniej stosowano tynki cementowo-wapienne

Co ciekawe, w przypadku starszego budownictwa o wiele częściej stosowano tynki cementowo-wapienne. Nie da się jednak ukryć, że to rozwiązanie ma wiele mankamentów. Chodzi między innymi o sprawy wizualne. Ten rodzaj wykończenia cechuje się chropowatą fakturą, co oczywiście nie może podobać się Klientom. W przypadku gładzi tego problemu nie ma. Dlaczego jeszcze tynki cementowo-wapienne straciły na popularności? Na takich wykończeniach dość szybko pojawiają się pierwsze pęknięcia itp.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dom

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Opieka i konserwacja wypożyczonych elektronarzędzi

Wypożyczanie elektronarzędzi to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują sprzętu n…