Jaka minimalna szerokość bramy jest wymagana, aby było bezpiecznie i zgodnie z prawem? Ważnym elementem jest również komfort użytkowania. Jednak na to czy powinniśmy zainwestować w  bramy przesuwne Bydgoszcz, roletowe czy dwuskrzydłowe, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od ilości miejsca, funkcji, jakie ma spełniać oraz budżetu jakim dysponujemy. Ważne jest również, aby wjazd był bezpieczny dla naszego auta. Aby cokolwiek zaplanować, należy znać minimalne wymagania, które muszą być spełnione.

Jeśli chodzi o samochody jednoosobowe, to zazwyczaj wystarczy nam 2,5 metra. Tyle miejsca potrzeba, aby bezpiecznie wjechać i wyjechać. Należy jednak wziąć pod uwagę, że czasem może się zdarzyć sytuacja, która będzie wymagała pomocy większego samochodu – przeprowadzka, dostawa, remont itp. Takie auta mogą osiągać 2,5 metra, czyli cały limit na samochód osobowy. Warto więc wziąć już poprawkę na takie sytuacje i zagospodarować minimalnie 3 metry szerokości.
Należy pamiętać, że nie tylko szerokość bramy wjazdowej jest tu istotna. Powinniśmy pomyśleć także o łuku skrętu samochodu i skraju drogi. Łuk skrętu dla samochodów osobowych wynosi do 6 metrów, a dostawczych do 8. Jeśli więc miejsca mamy za mało, to warto bramę wjazdową cofnąć o minimum metr w głąb działki. Sam wybór modelu zależy już od naszych osobistych upodobań. Oczywiście istnieją ograniczenia – przede wszystkim w ilości miejsca na naszym podjeździe. Poza tym prawo określa, że brama nie może otwierać się na zewnątrz, a skrzydła nie powinny utrudniać manewrowania na podjeździe. Jeśli więc mamy niewiele miejsca, to lepiej jest zainwestować w bramę przesuwną.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dom

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Analiza cen i taryf: jak ustalane są ceny przejazdów taxi w różnych miastach

Ceny i taryfy za przejazdy taxi są kwestią, która bezpośrednio wpływa na zarówno kierowców…