Jaka minimalna szerokość bramy jest wymagana, aby było bezpiecznie i zgodnie z prawem? Ważnym elementem jest również komfort użytkowania. Jednak na to czy powinniśmy zainwestować w  bramy przesuwne Bydgoszcz, roletowe czy dwuskrzydłowe, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od ilości miejsca, funkcji, jakie ma spełniać oraz budżetu jakim dysponujemy. Ważne jest również, aby wjazd był bezpieczny dla naszego auta. Aby cokolwiek zaplanować, należy znać minimalne wymagania, które muszą być spełnione.

Jeśli chodzi o samochody jednoosobowe, to zazwyczaj wystarczy nam 2,5 metra. Tyle miejsca potrzeba, aby bezpiecznie wjechać i wyjechać. Należy jednak wziąć pod uwagę, że czasem może się zdarzyć sytuacja, która będzie wymagała pomocy większego samochodu – przeprowadzka, dostawa, remont itp. Takie auta mogą osiągać 2,5 metra, czyli cały limit na samochód osobowy. Warto więc wziąć już poprawkę na takie sytuacje i zagospodarować minimalnie 3 metry szerokości.
Należy pamiętać, że nie tylko szerokość bramy wjazdowej jest tu istotna. Powinniśmy pomyśleć także o łuku skrętu samochodu i skraju drogi. Łuk skrętu dla samochodów osobowych wynosi do 6 metrów, a dostawczych do 8. Jeśli więc miejsca mamy za mało, to warto bramę wjazdową cofnąć o minimum metr w głąb działki. Sam wybór modelu zależy już od naszych osobistych upodobań. Oczywiście istnieją ograniczenia – przede wszystkim w ilości miejsca na naszym podjeździe. Poza tym prawo określa, że brama nie może otwierać się na zewnątrz, a skrzydła nie powinny utrudniać manewrowania na podjeździe. Jeśli więc mamy niewiele miejsca, to lepiej jest zainwestować w bramę przesuwną.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Gdzie kupować meble loftowe?

    Gdzie kupować meble loftowe? Meble loftowe są w kręgu Waszych zainteresowań? Podoba Wam si…
  • Jak wybudować dom na Podkarpaciu?

    Budowa domu to zwykle inwestycja na lata. Podkarpacie stwarza duże możliwości inwestycji, …
  • Co powinien zawierać projekt domu?

    Projekt domu to absolutna podstawa. Gotowy projekt to jedna z części projektu budowlanego,…
Załaduj więcej Dom

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Światowa awangarda urody Naturalne biokosmetyki -wymierne rezultaty

Z Anną Pikura, twórczynią marki sygnowanej jej nazwiskiem, prezesem firmy AP Ltd. Sp. z o.…