Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Aktualnie jest sporo osób, które narzekają na rozmaite problemy zdrowotne – na przykład z kręgosłupem. Nie brakuje ludzi, którzy w takiej sytuacji decydują się na poduszki ortopedyczne. Czym cechują się takie właśnie elementy? Jak je wybrać?

Czym cechuje się poduszka ortopedyczna?

Warto wiedzieć, że poduszka ortopedyczna jest wykorzystywana na przykład w trakcie snu. Po to, aby zagwarantować odpowiednie ułożenie naszego kręgosłupa. W literaturze można spotkać takie zamienne określenia, jak poduszka szwedzka, profilowana albo nawet medyczna. Jakie elementy są często wybierane? To właśnie choćby poduszka ortopedyczna do spania. Pozwala ona zachować neutralną pozycję kręgosłupowi szyjnemu. Jest to optymalne położenie, które dodatkowo sprzyja rozluźnieniu mięśni i poprawia krążenie odcinka szyjnego. Takie akcesoria powinny być stosowane przez osoby odczuwające bóle w kręgosłupie, ale nie tylko. Warto je stosować również profilaktycznie. Po to, aby zapobiec wyżej wymienionym problemem oraz nie dopuścić do odwodnienia dysków.

Jaka poduszka będzie najlepsza?

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać? Należy tutaj zwrócić uwagę między innymi na markę producenta. Potem trzeba określić pozycje w trakcie snu. Najczęściej śpicie na boku? W takim razie dobrym wyborem będzie poduszka ortopedyczna z pełnym profilowaniem w postaci walca w okolicy naszego kręgosłupa szyjnego. A może wolicie spać na plecach? Wtedy lepiej zdecydować się na akcesoria jednocześnie miękkie i niższe. Dobrze byłoby, gdyby posiadały dodatkowe wcięcia w profilowaniu. Poza tym należy zwracać uwagę na takie gabaryty, jak szerokość barków, stosunek wzrostu i wagi ciała itp. Nie bez znaczenia są również zastosowane materiały. Eksperci zwracają uwagę na fakt, że porządna poduszka ortopedyczna jest wypełniona pianką poliuretanową albo pianką termoplastyczną. Warto zweryfikować dokładnie tego typu kwestie, aby po prostu potem być w pełni zadowolonym z dokonanych zakupów. W końcu chodzi o nasze zdrowie i komfort.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
 • Sprzęty medyczne

  Wielu pacjentów potrzebuje bardzo długiego procesu rehabilitacji, aby dzięki temu móc uzys…
 • Yasmin Sewell

  Yasmin Sewell – ikona mody

  Konsultantka, buyerka, ikona mody. Choć serwis Style.com, w którym PEŁNIŁA KLUCZOWĄ FUNKCJ…
 • Keylogger, czyli szpieg komputerowy

  Jest to program, który służy do wykrywania nieautoryzowanych działań danego użytkownika. P…
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kiedy trzeba zastosować gładzie?

Wiele osób narzeka na to, jak aktualnie wyglądają ściany w ich domach czy mieszkaniach. U …