Dowiedz się, jak korzystać z przenośnej lampy błyskowej lub flesza zintegrowanego z zasilaczem, w celu tworzenia jeszcze bardziej spektakularnych zdjęć

Dla wielu fotografów, szczególnie tych, którzy chcą osiągać artystyczne i teatralne efekty od razu podczas wykonywania ujęcia, a nie na etapie postprodukcji, przychodzi taki moment, kiedy trzeba przejąć kontrolę nad oświetleniem. Naturalne światło, choć często jest bardzo piękne, nie może być zawsze ukształtowane tak, jak można to zrobić z oświetleniem sztucznym, co oznacza, że zakres efektów, jakie można stworzyć używając światła błyskowego jest o wiele większy niż ma to miejsce przy pracy wyłącznie w świetle zastanym.

Lampa błyskowa
Lampa błyskowa

Fotografowie, którzy są zapalonymi zwolennikami naturalnego światła, będą cierpliwie czekać, aż pojawią się warunki odpowiednie właśnie do wykonania tego rodzaju ujęcia, jakie chcą zarejestrować – jednak nie wszystkie gatunki fotografii na to pozwalają. Na przykład, fotografowie ślubni muszą robić zdjęcia niezależnie od tego, jaka jest pogoda, a to oznacza, że często muszą być w stanie zaaranżować światło, jakiego potrzebują, właściwie zupełnie od podstaw. Oni po prostu nie mają możliwości poczekania, aż światło naturalne się poprawi.

Flesz już od dawna jest ulubionym przez fotografów źródłem sztucznego światła, ze względu na niewielkie koszty zakupu, dużą wydajność, mały ciężar i niską temperaturę pracy oraz temperaturę barwową, jaką ma emitowany przez lampę błysk. Pomimo tego, że ograniczenia, jakim podlega wykorzystywanie oświetlenia typu ciągłego, są dziś znacznie mniejsze niż kiedyś, światło błyskowe nadal pozostaje dla większości fotografów podstawowym narzędziem pracy i jeśli jeszcze nie wiesz, co można z nim zrobić, to właśnie nadszedł czas, aby szybko to nadrobić.

Bądź kreatywny fotografując z lampą błyskową

Twórcze wykorzystanie flesza nie ogranicza się jedynie do wykonywania portretów. Za pomocą lampy błyskowej można zrobić niesamowite i zachwycające fotografie niemal każdego tematu

REKLAMA

Jeśli interesuje Cię usługa transportowa to polecamy: przewozy do Niemiec Jelenia Góra

 

 

 

 

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Ile zarabia tłumacz przysięgły języka francuskiego?

    Ile dokładnie zarabia tłumacz przysięgły języka francuskiego? Kim jest tłumacz przysięgły …
  • Lewarek Żaba

    Musisz wymienić koło? Potrzebny Ci będzie lewarek. Częsta czynność – wymiana koła. C…
  • TUNING OPTYCZNY

    TUNING OPTYCZNY AUTA Spojlery, kolorowe felgi, przyciemniane szyby czy dodatkowe światła i…
Załaduj więcej Nauka

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wykorzystanie palet w własnym mieszkaniu

Palety raczej nie kojarzą się ludziom z rzeczą, która mogła by spełniać jakąkolwiek funkcj…