Jak skutecznie walczyć z bezsennością?

Bezsenność stała się już dawno istną plagą naszych czasów. Cierpi na nią coraz więcej ludzi, a wśród nich nawet małych dzieci! Co jest przyczyną tej dokuczliwej i często tragicznej w skutkach choroby?

Bezsenność wiąże się z rozwojem cywilizacji

Całe nasze społeczeństwo z roku na rok spędza coraz więcej czasu w otoczeniu nowych technologii. Często od rana do wieczora siedzimy z nosem w komputerze, telefonie czy telewizorze. Odbija się to negatywnie nie tylko na stanie naszego wzroku, ale i ogólnej kondycji, jak i zdolności do szybkiego zasypiania. Korzystanie z komputera czy telefonu komórkowego krótko przed snem sprawia, że nasz mózg przestaje wydzielać melatoninę – hormon snu.

Innymi czynnikami utrudniającymi zasypianie są: przewlekły stres, inne choroby, zbyt jasne oświetlenie w miejscu, gdzie kładziemy się spać, a czasem winne jest nawet niewygodne łóżko! 

Gdy przez kilka nocy z rzędu nie możemy zasnąć, wpadamy w swoistą spiralę, która sprawia, że już kładąc się do łóżka jesteśmy poirytowani perspektywą nieprzespanej nocy. A to nie ułatwia szybkiego zasypiania…

W związku z rosnącą liczbą osób cierpiących na bezsenność, na rynku pojawia się mnóstwo leków na receptę, ale i bez recepty, które mają pomóc osobom cierpiącym na tę przypadłość w zasypianiu. Są to często ziołowe środki uspokajające, jak np. tabletki firmy Labofarm, czy Melatonina w tabletkach w różnych dawkach, które podawać można nawet dzieciom. Nawet Apap wprowadził niedawno na rynek produkt: „Apap noc” dedykowany osobom cierpiącym na bezsenność. Innymi znanymi środkami w walce z tą chorobą są na przykład Persen, czy cieszący się zaufaniem wielu zadowolonych konsumentów Forsen.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o przyczynach bezsenności i sposobach skutecznej walki z tą chorobą, odwiedź tę stronę: http://forsen.pl/1-spokojny-i-dobry-sen-tanie-i-skuteczne-preparaty-bez-recepty. Znajdziesz tu wiele cennych wskazówek, które mogą sprawić, że w walce z bezsennością w końcu będziesz górą!

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Drukarnia online – czy to się opłaca?

    Coraz więcej biznesmenów – właścicieli małych przedsiębiorstw, dużych korporacji, jednooso…
  • Wykładziny dywanowe

    Wykładziny dywanowe Wykładzina dywanowe to bardzo popularny produkt, wybierany przez wiele…
  • Profesjonalne pompy membranowe

    Profesjonalne pompy membranowe Bardzo dużo osób stosuje – w różnych branżach –…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Drukarnia online – czy to się opłaca?

Coraz więcej biznesmenów – właścicieli małych przedsiębiorstw, dużych korporacji, jednooso…