Jak skutecznie walczyć z bezsennością?

Bezsenność stała się już dawno istną plagą naszych czasów. Cierpi na nią coraz więcej ludzi, a wśród nich nawet małych dzieci! Co jest przyczyną tej dokuczliwej i często tragicznej w skutkach choroby?

Bezsenność wiąże się z rozwojem cywilizacji

Całe nasze społeczeństwo z roku na rok spędza coraz więcej czasu w otoczeniu nowych technologii. Często od rana do wieczora siedzimy z nosem w komputerze, telefonie czy telewizorze. Odbija się to negatywnie nie tylko na stanie naszego wzroku, ale i ogólnej kondycji, jak i zdolności do szybkiego zasypiania. Korzystanie z komputera czy telefonu komórkowego krótko przed snem sprawia, że nasz mózg przestaje wydzielać melatoninę – hormon snu.

Innymi czynnikami utrudniającymi zasypianie są: przewlekły stres, inne choroby, zbyt jasne oświetlenie w miejscu, gdzie kładziemy się spać, a czasem winne jest nawet niewygodne łóżko! 

Gdy przez kilka nocy z rzędu nie możemy zasnąć, wpadamy w swoistą spiralę, która sprawia, że już kładąc się do łóżka jesteśmy poirytowani perspektywą nieprzespanej nocy. A to nie ułatwia szybkiego zasypiania…

W związku z rosnącą liczbą osób cierpiących na bezsenność, na rynku pojawia się mnóstwo leków na receptę, ale i bez recepty, które mają pomóc osobom cierpiącym na tę przypadłość w zasypianiu. Są to często ziołowe środki uspokajające, jak np. tabletki firmy Labofarm, czy Melatonina w tabletkach w różnych dawkach, które podawać można nawet dzieciom. Nawet Apap wprowadził niedawno na rynek produkt: „Apap noc” dedykowany osobom cierpiącym na bezsenność. Innymi znanymi środkami w walce z tą chorobą są na przykład Persen, czy cieszący się zaufaniem wielu zadowolonych konsumentów Forsen.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o przyczynach bezsenności i sposobach skutecznej walki z tą chorobą, odwiedź tę stronę: forsen.pl. Znajdziesz tu wiele cennych wskazówek, które mogą sprawić, że w walce z bezsennością w końcu będziesz górą!

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
 • Sprzęty medyczne

  Wielu pacjentów potrzebuje bardzo długiego procesu rehabilitacji, aby dzięki temu móc uzys…
 • Yasmin Sewell

  Yasmin Sewell – ikona mody

  Konsultantka, buyerka, ikona mody. Choć serwis Style.com, w którym PEŁNIŁA KLUCZOWĄ FUNKCJ…
 • Keylogger, czyli szpieg komputerowy

  Jest to program, który służy do wykrywania nieautoryzowanych działań danego użytkownika. P…
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kiedy trzeba zastosować gładzie?

Wiele osób narzeka na to, jak aktualnie wyglądają ściany w ich domach czy mieszkaniach. U …