Jak skutecznie walczyć z bezsennością?

Bezsenność stała się już dawno istną plagą naszych czasów. Cierpi na nią coraz więcej ludzi, a wśród nich nawet małych dzieci! Co jest przyczyną tej dokuczliwej i często tragicznej w skutkach choroby?

Bezsenność wiąże się z rozwojem cywilizacji

Całe nasze społeczeństwo z roku na rok spędza coraz więcej czasu w otoczeniu nowych technologii. Często od rana do wieczora siedzimy z nosem w komputerze, telefonie czy telewizorze. Odbija się to negatywnie nie tylko na stanie naszego wzroku, ale i ogólnej kondycji, jak i zdolności do szybkiego zasypiania. Korzystanie z komputera czy telefonu komórkowego krótko przed snem sprawia, że nasz mózg przestaje wydzielać melatoninę – hormon snu.

Innymi czynnikami utrudniającymi zasypianie są: przewlekły stres, inne choroby, zbyt jasne oświetlenie w miejscu, gdzie kładziemy się spać, a czasem winne jest nawet niewygodne łóżko! 

Gdy przez kilka nocy z rzędu nie możemy zasnąć, wpadamy w swoistą spiralę, która sprawia, że już kładąc się do łóżka jesteśmy poirytowani perspektywą nieprzespanej nocy. A to nie ułatwia szybkiego zasypiania…

W związku z rosnącą liczbą osób cierpiących na bezsenność, na rynku pojawia się mnóstwo leków na receptę, ale i bez recepty, które mają pomóc osobom cierpiącym na tę przypadłość w zasypianiu. Są to często ziołowe środki uspokajające, jak np. tabletki firmy Labofarm, czy Melatonina w tabletkach w różnych dawkach, które podawać można nawet dzieciom. Nawet Apap wprowadził niedawno na rynek produkt: „Apap noc” dedykowany osobom cierpiącym na bezsenność. Innymi znanymi środkami w walce z tą chorobą są na przykład Persen, czy cieszący się zaufaniem wielu zadowolonych konsumentów Forsen.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o przyczynach bezsenności i sposobach skutecznej walki z tą chorobą, odwiedź tę stronę: forsen.pl. Znajdziesz tu wiele cennych wskazówek, które mogą sprawić, że w walce z bezsennością w końcu będziesz górą!

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak wybrać wiarygodną firmę oferującą wypożyczenie sprzętu budowlanego: kluczowe czynniki do rozważenia.

W obliczu realizacji projektu budowlanego, niezależnie od tego, czy jest to romantyczny do…