Jak skutecznie walczyć z bezsennością?

Bezsenność stała się już dawno istną plagą naszych czasów. Cierpi na nią coraz więcej ludzi, a wśród nich nawet małych dzieci! Co jest przyczyną tej dokuczliwej i często tragicznej w skutkach choroby?

Bezsenność wiąże się z rozwojem cywilizacji

Całe nasze społeczeństwo z roku na rok spędza coraz więcej czasu w otoczeniu nowych technologii. Często od rana do wieczora siedzimy z nosem w komputerze, telefonie czy telewizorze. Odbija się to negatywnie nie tylko na stanie naszego wzroku, ale i ogólnej kondycji, jak i zdolności do szybkiego zasypiania. Korzystanie z komputera czy telefonu komórkowego krótko przed snem sprawia, że nasz mózg przestaje wydzielać melatoninę – hormon snu.

Innymi czynnikami utrudniającymi zasypianie są: przewlekły stres, inne choroby, zbyt jasne oświetlenie w miejscu, gdzie kładziemy się spać, a czasem winne jest nawet niewygodne łóżko! 

Gdy przez kilka nocy z rzędu nie możemy zasnąć, wpadamy w swoistą spiralę, która sprawia, że już kładąc się do łóżka jesteśmy poirytowani perspektywą nieprzespanej nocy. A to nie ułatwia szybkiego zasypiania…

W związku z rosnącą liczbą osób cierpiących na bezsenność, na rynku pojawia się mnóstwo leków na receptę, ale i bez recepty, które mają pomóc osobom cierpiącym na tę przypadłość w zasypianiu. Są to często ziołowe środki uspokajające, jak np. tabletki firmy Labofarm, czy Melatonina w tabletkach w różnych dawkach, które podawać można nawet dzieciom. Nawet Apap wprowadził niedawno na rynek produkt: „Apap noc” dedykowany osobom cierpiącym na bezsenność. Innymi znanymi środkami w walce z tą chorobą są na przykład Persen, czy cieszący się zaufaniem wielu zadowolonych konsumentów Forsen.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o przyczynach bezsenności i sposobach skutecznej walki z tą chorobą, odwiedź tę stronę: http://forsen.pl/1-spokojny-i-dobry-sen-tanie-i-skuteczne-preparaty-bez-recepty. Znajdziesz tu wiele cennych wskazówek, które mogą sprawić, że w walce z bezsennością w końcu będziesz górą!

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Zewnętrzne lampy z czujnikiem ruchu

  Bardzo łatwo zauważyć, jak dużo branż systematycznie się rozwija. Tak naprawdę możemy na t…
 • meble kuchenne

  Szczęśliwe chwile w kuchni

  TO BYŁO POMIESZCZENIE, KTÓRE ZWYKLE ZALICZA SIĘ DO NIEUSTAWNYCH. NIEWIELKIE I ZE ŚCIANĄ PO…
 • Lewarek Żaba

  Musisz wymienić koło? Potrzebny Ci będzie lewarek. Częsta czynność – wymiana koła. C…
Załaduj więcej Redaktor
 • Working poor w Polsce

  Szczególnie duże nasilenie zjawiska working poor odnotowywane jest w mniejszych miejscowoś…
 • Przyrząd optyczny – dioptromierz

  Przyrządy optyczne stanowią szereg instrumentów, uzupełniających możliwości ludzkiego oka.…
 • Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

  Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać? Aktualnie jest sporo osób, które narzekają na rozmaite …
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Zewnętrzne lampy z czujnikiem ruchu

Bardzo łatwo zauważyć, jak dużo branż systematycznie się rozwija. Tak naprawdę możemy na t…