Jak często należy regenerować odbłyśnik?

Dobrze działające reflektory mają bardzo duże znaczenie w kontekście bezpiecznego pokonywania kolejnych kilometrów. Gwarantują bowiem odpowiednie oświetlenie drogi, która znajduje się przed nami. Niestety, pewne czynniki powodują, że jakość pracy reflektorów nie jest na najwyższym możliwym poziomie. O czym warto wiedzieć biorąc pod uwagę ten temat? Kiedy trzeba zgłosić się do fachowców, aby została wykonana regeneracja reflektorów?

Regeneracja reflektorów
Regeneracja reflektorów

Co wpływa negatywnie na pracę reflektorów?

Trzeba tutaj wspomnieć o kilku kwestiach. Jakość reflektorów zmniejsza się między innymi poprzez nieszczelne klosze. To właśnie tak do wnętrza lamp może dostawać się woda, środki chemiczne stosowane w myjniach itp. To jednak nie wszystko. Reflektory narażone są także na sól, kurz pył – te wszystkie elementy powodują zabrudzenie soczewki. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że prowadzi to do gorszej jakości oświetlenia i mniejszego bezpieczeństwa w czasie poruszania się samochodem…

Dlaczego nie warto montować mocniejszych żarówek?

Warto dodać, że praca reflektorów jest gorsza również w wyniku montowania mocniejszych żarówek niż powinny być. Dlaczego? Powoduje to bowiem wypalanie się gniazda żarówek oraz żarników. Przez to szybciej niszczy się również odbłyśnik. Niestety, mogą także powstawać trwałe zniekształcenia w obrębie klosza zewnętrznego. To wszystko negatywnie wpływa na jakość wiązki światła.

Kiedy zgłosić się do fachowców?

Regeneracja reflektorów jest obecnie coraz popularniejszą usługą. Kiedy zdecydować się na pomoc fachowców, którzy wykonują tego typu czynności? Zadania związane z poprawą pracy reflektorów powinny być wykonane minimum po kilku latach eksploatacji. Jeśli jednak wcześniej zauważycie, że Wasze reflektory nie oświetlają odpowiednio drogi, to musicie jak najszybciej coś z tym zrobić. Najlepiej wybrać profesjonalistów, ponieważ samodzielne działania nie przynoszą oczekiwanego skutku. Fachowcy mają zaś niezbędną wiedzę i doświadczenie. Ponadto korzystają z nowoczesnego sprzętu. Dzięki temu Wasze reflektory wyglądają jak nowe i zapewniają znacznie większe bezpieczeństwo w czasie poruszania się po drogach polskich czy zagranicznych.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • meble kuchenne

  Szczęśliwe chwile w kuchni

  TO BYŁO POMIESZCZENIE, KTÓRE ZWYKLE ZALICZA SIĘ DO NIEUSTAWNYCH. NIEWIELKIE I ZE ŚCIANĄ PO…
 • Lewarek Żaba

  Musisz wymienić koło? Potrzebny Ci będzie lewarek. Częsta czynność – wymiana koła. C…
 • Przyrząd optyczny – dioptromierz

  Przyrządy optyczne stanowią szereg instrumentów, uzupełniających możliwości ludzkiego oka.…
Załaduj więcej Redaktor
 • Working poor w Polsce

  Szczególnie duże nasilenie zjawiska working poor odnotowywane jest w mniejszych miejscowoś…
 • TUNING OPTYCZNY

  TUNING OPTYCZNY AUTA Spojlery, kolorowe felgi, przyciemniane szyby czy dodatkowe światła i…
 • Pozycjonowanie na własną rękę

  Obecność w internecie ma dzisiaj ogromne znaczenie dla wielu firm mniejszych i większych. …
Załaduj więcej Ciekawostki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Szczęśliwe chwile w kuchni

TO BYŁO POMIESZCZENIE, KTÓRE ZWYKLE ZALICZA SIĘ DO NIEUSTAWNYCH. NIEWIELKIE I ZE ŚCIANĄ PO…