Kamienny dywan to bardzo ciekawa alternatywa dla powierzchni wykładanych płytkami ceramicznymi czy terakotą. Posadzki i ściany, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne, wykonane w tej technologii są bardzo odporne, funkcjonalne i dekoracyjne. Sprawdzają się doskonale w łazienkach, salonach, jak i na schodach czy tarasach. W zależności od wybranego kruszywa mogą być stylowe i eleganckie, industrialne albo ekologiczne. Dają możliwość zrealizowania najbardziej  fantastycznych wizji czy projektów. Wystarczy kruszywo, spajające je żywica oraz grunt.

Ile kosztuje kamienny dywan ?

Przyjmuje się, że standardowo koszt materiałów to około 100 -150 zł za 1 m². Natomiast koszt materiałów z ułożeniem oscyluje wokół 150 – 250 zł za 1 m². Jednak konkretna cena, jak zwykle to bywa, zależy od kilku czynników. Głównie chodzi o rodzaj kruszywa, rodzaj żywicy i miejsce, gdzie dywan będzie kładziony.

I tak kruszywo marmurowe jest dużo droższe od granitowego. Znaczenie ma również wybrana przez nas frakcja. Większe kamyki nie dosyć, że są droższe, to zwiększają ilość niezbędnej do ich zanurzenia żywicy. Duże znaczenie ma też zakres koniecznych prac przygotowawczych. W nowych budynkach zakres prac będzie mniejszy niż w starych, gdzie podłoże wymaga specjalnych przygotowań. Zastosowanie żywic hydrofobowych w miejscach narażonych na wilgoć też zwiększa koszty. W miejscach narażonych na duże obciążenia czy trudne warunki atmosferyczne konieczne jest użycie droższych żywic poliuretanowych. W pomieszczeniach wewnętrznych wystarczy żywica epoksydowa.

Wszelkie nietypowe projekty np. wzory czy obrazy są bardzo pracochłonne i generują przez to duże koszty.

Wpływ na koszt wykonania powierzchni typu kamienny dywan ma też rodzaj obiektu. Kręte ścieżki czy schody wymagające zastosowania specjalnych profili na krawędziach kosztują zdecydowanie więcej za 1 m² niż duża, jednolita powierzchnia np. salonu.

 

 

 

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Ciekawostki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak wybrać wiarygodną firmę oferującą wypożyczenie sprzętu budowlanego: kluczowe czynniki do rozważenia.

W obliczu realizacji projektu budowlanego, niezależnie od tego, czy jest to romantyczny do…