Leszkowi Czarneckiemu do tego stopnia spodobały się gry słów, że swoją nową spółkę windykacyjną chce nazwać GetBack. Mamy już zatem Getin (bank), w drodze jest GetBack, teraz jeszcze ylko czekamy na GetDown (to będzie pewnie kopalnia łupków), a wreszcie GetOut (ewidentnie agencja ochroniarska).

Minister Gowin będzie deregulował. Chce uprościć dostęp do 49 zawodów. Notariusze i bibliotekarze już protestują, a my władzę popieramy. Chociaż akurat z mieszanymi uczuciami, bo przez taką deregulację możemy stracić pozycję lidera w ważnej konkurencji. Mamy bowiem najwięcej zawodów regulowanych w Europie -380. Depcząca nam po piętach druga Wielka Brytania ma ich o 50 mniej.

Przedsiębiorcy, którzy nad Wisłą liczą na publiczną wdzięczność i szacunek, powinni zweryfikować swoją ufność we współobywateli. Choć prywatne firmy wytwarzają ponad dwie trzecie PKB, aż 61 proc. Polaków uważa, że nie wytwarzają nawet połowy.

Wójcik z kabaretu Ani Mru Mru będzie przekonywał klientów Wójcik Fashion Group do zakupów ubranek dziecięcych w sklepach franczyzowych sieci. Kabareciarz będzie za pieniądze przebierał się w ciuszki dla dzieci i pokazywał w nich w telewizji. To może być strzał w dziesiątkę. Matki, które nie dostały becikowego i dla których dzieci nie było miejsca w przedszkolu, a rząd im podniósł VAT na reklamowane ubranka, będą się mogły troszkę pośmiać.

Szykuje się druga obrona Poczty Polskiej. Firma Integer kolportująca paczki pod marką InPost chce sprzedać Osterreichische Post udziały w swojej spółce Rzetelny Kolportaż. Będzie merger w formie anschlusu?

Kredyty hipoteczne we frankach dokonały żywota. Nordea Bank, ostatni, który ich w Polsce udzielał, wykreślił je z oferty w marcu. I bardzo dobrze, bo spłacać kredyty należy w tej walucie, w której się zarabia.

Spis Treści:

https://www.pozycjonowanie-stron-rzeszow.pl/gospodarka-ekonomii-cz-1/
https://www.pozycjonowanie-stron-rzeszow.pl/gospodarka-ekonomii-cz-2/
https://www.pozycjonowanie-stron-rzeszow.pl/gospodarka-ekonomii-cz-3/

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Analiza cen i taryf: jak ustalane są ceny przejazdów taxi w różnych miastach

Ceny i taryfy za przejazdy taxi są kwestią, która bezpośrednio wpływa na zarówno kierowców…