Leszkowi Czarneckiemu do tego stopnia spodobały się gry słów, że swoją nową spółkę windykacyjną chce nazwać GetBack. Mamy już zatem Getin (bank), w drodze jest GetBack, teraz jeszcze ylko czekamy na GetDown (to będzie pewnie kopalnia łupków), a wreszcie GetOut (ewidentnie agencja ochroniarska).

Minister Gowin będzie deregulował. Chce uprościć dostęp do 49 zawodów. Notariusze i bibliotekarze już protestują, a my władzę popieramy. Chociaż akurat z mieszanymi uczuciami, bo przez taką deregulację możemy stracić pozycję lidera w ważnej konkurencji. Mamy bowiem najwięcej zawodów regulowanych w Europie -380. Depcząca nam po piętach druga Wielka Brytania ma ich o 50 mniej.

Przedsiębiorcy, którzy nad Wisłą liczą na publiczną wdzięczność i szacunek, powinni zweryfikować swoją ufność we współobywateli. Choć prywatne firmy wytwarzają ponad dwie trzecie PKB, aż 61 proc. Polaków uważa, że nie wytwarzają nawet połowy.

Wójcik z kabaretu Ani Mru Mru będzie przekonywał klientów Wójcik Fashion Group do zakupów ubranek dziecięcych w sklepach franczyzowych sieci. Kabareciarz będzie za pieniądze przebierał się w ciuszki dla dzieci i pokazywał w nich w telewizji. To może być strzał w dziesiątkę. Matki, które nie dostały becikowego i dla których dzieci nie było miejsca w przedszkolu, a rząd im podniósł VAT na reklamowane ubranka, będą się mogły troszkę pośmiać.

Szykuje się druga obrona Poczty Polskiej. Firma Integer kolportująca paczki pod marką InPost chce sprzedać Osterreichische Post udziały w swojej spółce Rzetelny Kolportaż. Będzie merger w formie anschlusu?

Kredyty hipoteczne we frankach dokonały żywota. Nordea Bank, ostatni, który ich w Polsce udzielał, wykreślił je z oferty w marcu. I bardzo dobrze, bo spłacać kredyty należy w tej walucie, w której się zarabia.

Spis Treści:

https://www.pozycjonowanie-stron-rzeszow.pl/gospodarka-ekonomii-cz-1/
https://www.pozycjonowanie-stron-rzeszow.pl/gospodarka-ekonomii-cz-2/
https://www.pozycjonowanie-stron-rzeszow.pl/gospodarka-ekonomii-cz-3/

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak zostać tłumaczem?

Zawód tłumacza nie jest zawodem łatwym. Jednak pomimo to wiele osób pragnie nim zostać. Z …