No i okazało się, że ten II etap kryzysu to strachy na lachy. Polska ma silny wewnętrzny popyt oraz złotówkę, która od razu spada, gdy trzeba uczynić nasz eksport bardziej konkurencyjnym. Mamy ożywienie w inwestycjach. Zanotowaliśmy wzrost produkcji przemysłowej o 9 proc. rok do roku, podczas gdy przemysł UE znalazł się 1 proc. pod kreską. W dodatku Stadion Narodowy w końcu udało się otworzyć. Żeby teraz tylko piłkarze nie zmarnowali naszych snów o potędze.

Banki wracają do franczyzowej gry. Coraz więcej agentów bankowych notuje dobre wyniki. Zupełnie też zmieniła się struktura sprzedawanych produktów. To, co dziś daje zarobić we własnym banku, to szybkie pożyczki do 150 tys. zł. Agent dostaje prowizję za sprzedaż i bonus, gdy ten spłaca grzecznie raty. Im bezpieczniejszy klient, tym prowizja większa.

Jak trudno być franczyzobiorcą przekonał się ostatnio EMPiK Fashion, który jest masterbiorcą kilku marek, m.in. Esprit. W spółce obliczyli, że opłaty franczyzowe są za wysokie w stosunku do przychodów. I nie chcą już franczyzy, chcą zawierać z licencjodawcami spółki joint-venture. Zawsze nas wzrusza, gdy na wysokość opłat/cen narzeka firma, która potrafi być droższa o 20-30 proc. w stosunku do konkurencji lub internetu, patrz zabawki w Smyku.

Na rynku prasowym pożegnanie: przestało się ukazywać nieregularnik „25 pomysłów na firmę”: właściciel przekonał się, że łatwiej wymyślać biznesy dla kogoś niż dla siebie. W ostatnim styczniowym numerze Redakcja wydrukowała bardzo optymistyczne prognozy na 2012 rok. Tak to jest, że najtrudniej być prorokiem we własnej sprawie.

Bite 12 miesięcy sieć Sphinx testowała restauracje w formacie Express, by odkryć, że szybki format pokrywa się z tym pełnym. Z badań rynkowych wyszło, że klienci i tak już postrzegają Sphinxa prawie jak kebab, tyle że z obsługą kelnerską. Okazuje się, że operator nie musi specjalnie się zbroić, by konkurować z fast foodami.

Spis Treści:

https://www.pozycjonowanie-stron-rzeszow.pl/gospodarka-ekonomii-cz-1/
https://www.pozycjonowanie-stron-rzeszow.pl/gospodarka-ekonomii-cz-2/
https://www.pozycjonowanie-stron-rzeszow.pl/gospodarka-ekonomii-cz-3/

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Analiza cen i taryf: jak ustalane są ceny przejazdów taxi w różnych miastach

Ceny i taryfy za przejazdy taxi są kwestią, która bezpośrednio wpływa na zarówno kierowców…