Dom Ciekawostki Dlaczego mój księgowy zajmuje tak dużo czasu?

Dlaczego mój księgowy zajmuje tak dużo czasu?

4 minut czytane
0
0
118

Dlaczego powolni księgowi tak długo przetwarzają rachunki – czasem nawet do 6 miesięcy!

Jest to jeden z głównych powodów, dla których właściciele firm są sfrustrowani swoimi księgowymi. Jest to bardzo powszechne, niestety istnieje kilka powodów. Dlaczego ta się dzieje?

Dlaczego mój księgowy jest tak powolny?

Kiedy podrzucasz swoje dokumenty księgowemu, wiesz, że nie jest realne, aby otrzymać je z powrotem tego samego dnia. Oczywiście, będziesz oczekiwał, że księgowy poświęci trochę czasu, aby upewnić się, że praca została wykonana dobrze i dokładnie.

O ile nie uzgodniłeś szybkiego zwrotu, ponieważ potrzebujesz rachunków do referencji, pożyczki, spotkania zarządu lub innego celu, rzeczą, którą księgowy będzie się kierował jest data wymagalności dla rachunków. Sprawdź: Biuro rachunkowe Bydgoszcz cennik

Jeśli weźmiesz swoje rachunki do księgowego miesiąc po zakończeniu roku, pomyślisz: „Świetnie! Jestem wcześnie i dostanę moje rachunki i zobowiązanie podatkowe z powrotem z dużą ilością czasu do jego terminu wymagalności.” Większość księgowych będzie, lub powinna, mieć system rejestrowania, kiedy przychodzą rachunki. Generalnie można byłoby oczekiwać, że księgowy będzie przetwarzał otrzymane rachunki w porządku chronologicznym. Jednak księgowy będzie miał wiele innych terminów, które mogą przejąć kolejność.

Czy Twoje rachunki są pilne?

Więc twoje rachunki są dostarczone we wczesnym terminie, jeden miesiąc po zakończeniu roku, ale nie są one należne przez kolejne 8 miesięcy. To właśnie tam widzę problem, dlaczego Twój księgowy nie przetwarza go z taką samą pilnością, jakiej byś oczekiwał. W miesiącu, w którym porzuciłeś swoje rachunki, księgowy może mieć kilka deklaracji VAT i rachunków firmowych z wcześniejszym końcem okresu niż Twój. Ze względu na krótszy termin zakończenia miesiąca deklaracji VAT i rachunków spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, mają one pierwszeństwo. Księgowy musi przecież dotrzymywać terminów i tak dostosowuje swoją pracę, aby wszystko zrobić w należytej kolejności.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Naszelny
Załaduj więcej Ciekawostki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak wybrać odpowiedniego specjalistę do zabiegu wolumetrii?

Wolumetria twarzy stała się jednym z najpopularniejszych zabiegów w dziedzinie medycyny es…