Kulturystyka

Na koniec – występy najlepszego naszego zawodnika wiosennego sezonu, Piotra Boreckiego. Zaczął startować bardzo wcześnie, bo już w zimie, zajmując 2 miejsce na Arnold Classic USA. Potem udał się w daleką podróż do Melbourne, która zaowocował także 2 miejscem, tym razem na Arnold Classic Australia. Jego niebywała seria zwycięstw zaczęła się 1 kwietnia w Oslo, gdzie wygrał tamtejsze Grand Prix. A potem przyszły tryumfy na Malcie (Diamond Cup) i wspaniały „hat trick” w serii rozgrywanych co tydzień dużych imprez międzynarodowych IFBB: Ostrava – Espinho – Marbella Nie próżnował także w wakacje, kiedy nie było zawodów międzynarodowych, dodając zwycięstwa na „Binkowski Hotel Grand Prix” w Kielcach oraz na Pucharze Bałtyku we Władysławowie. Oczywiście, także w kategorii open.

Na FIWE jego najpoważniejszym rywalem w kat. 90 kg był Mariusz Przybyła. To duży talent, ale ma jeszcze braki w umięśnieniu (mięśnie brzucha, środkowego grzbietu), które nie dają mu szans w rywalizacji z tak kompletnym i masywnie umięśnionym zawodnikom jakim jest Borecki. Przybyła ma jednak idealne proporcje sylwetki, z wąską talią, i jeśli dopracuje te słabsze strony, może myśleć o sukcesach międzynarodowych.

Kolejny ciekawy pojedynek miał miejsce w kategorii ciężkiej, powyżej 90 kg. Spotkało się tu dwóch zawodników o idealnych kształtach i proporcjach sylwetki: występujący „gościnnie” w tej kategorii kulturysta klasyczny Hubert Kulczyński oraz wicemistrz Polski z 2016 r. Łukasz Sosiriski. Obaj są podobni sylwetkowo, co tylko uświadamia potencjał Łukasza, więc o jego jednogłośnym zwycięstwie zadecydowała większa masa mięśniowa. To kolejny supertalent w naszej kulturystyce, który międzynarodową „weryfikację” przejdzie na Arnold Classic w Barcelonie.

Kategorię do BO kg zarówno na „Debiutach” jak i na Grand Prix wygrał Mateusz Boziriski przed Danielem Wilkiem. Obaj zaprezentowali ładne, kulturystyczne sylwetki.

W super finale walka o tytuł absolutnego mistrza rozegrała się między Boreckim a Sosińskim i przyniosła zasłużony tryumf Boreckiemu, z którym pod względem rozwoju umięśnienia i grubości (wypukłości) mięśni mało kto może w kraju rywalizować.

Ale nie wszystkie konkurencje sportów sylwetkowych cieszą się w Polsce tak wysoką popularnością. Wprowadzone od niedawna wellness-fitness nadal czeka swoje wielkie talenty. Na FIWE pojawiły się jedynie trzy zawodniczki, a wystawienie tam smukłej zawodniczki bikini, Anety Olchowik, było nieporozumieniem. Wygrała Martyna Stępień. W fitness atletycznym kobiet wystartowały dwie zawodniczki. Zwyciężyła Agnieszka Podsiadła. Podobnie w fit model kobiet, gdzie mistrzynią została Sylwia Łuczkowska. A w fit model mężczyzn pojawił się tylko Piotr Zieliński i nie zagrożony przez nikogo zajął 1 miejsce

Andrzej Michalak

SPIS TREŚCI:

https://www.pozycjonowanie-stron-rzeszow.pl/debiuty-i-grand-prix-polski-2017-kulturystyka-cz-1/
https://www.pozycjonowanie-stron-rzeszow.pl/debiuty-i-grand-prix-polski-2017-kulturystyka-cz-2/
https://www.pozycjonowanie-stron-rzeszow.pl/debiuty-i-grand-prix-polski-2017-kulturystyka-cz-3/

Debiuty i Grand Prix Polski 2017 – Kulturystyka cz.4

Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Fachowe osuszanie budynków

    Budowa domu zawsze wiąże się ze sporym zaangażowaniem i stresem. Ściany i posadzki wymagaj…
  • Jak zostać tłumaczem?

    Zawód tłumacza nie jest zawodem łatwym. Jednak pomimo to wiele osób pragnie nim zostać. Z …
  • Inteligentny dom to teraźniejszość

    Gdy budujemy w obecnych czasach dom, to mamy twardy orzech do zgryzienia. Naprawdę możliwo…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sport

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Fachowe osuszanie budynków

Budowa domu zawsze wiąże się ze sporym zaangażowaniem i stresem. Ściany i posadzki wymagaj…