Kulturystyka

Na koniec – występy najlepszego naszego zawodnika wiosennego sezonu, Piotra Boreckiego. Zaczął startować bardzo wcześnie, bo już w zimie, zajmując 2 miejsce na Arnold Classic USA. Potem udał się w daleką podróż do Melbourne, która zaowocował także 2 miejscem, tym razem na Arnold Classic Australia. Jego niebywała seria zwycięstw zaczęła się 1 kwietnia w Oslo, gdzie wygrał tamtejsze Grand Prix. A potem przyszły tryumfy na Malcie (Diamond Cup) i wspaniały „hat trick” w serii rozgrywanych co tydzień dużych imprez międzynarodowych IFBB: Ostrava – Espinho – Marbella Nie próżnował także w wakacje, kiedy nie było zawodów międzynarodowych, dodając zwycięstwa na „Binkowski Hotel Grand Prix” w Kielcach oraz na Pucharze Bałtyku we Władysławowie. Oczywiście, także w kategorii open.

Na FIWE jego najpoważniejszym rywalem w kat. 90 kg był Mariusz Przybyła. To duży talent, ale ma jeszcze braki w umięśnieniu (mięśnie brzucha, środkowego grzbietu), które nie dają mu szans w rywalizacji z tak kompletnym i masywnie umięśnionym zawodnikom jakim jest Borecki. Przybyła ma jednak idealne proporcje sylwetki, z wąską talią, i jeśli dopracuje te słabsze strony, może myśleć o sukcesach międzynarodowych.

Kolejny ciekawy pojedynek miał miejsce w kategorii ciężkiej, powyżej 90 kg. Spotkało się tu dwóch zawodników o idealnych kształtach i proporcjach sylwetki: występujący „gościnnie” w tej kategorii kulturysta klasyczny Hubert Kulczyński oraz wicemistrz Polski z 2016 r. Łukasz Sosiriski. Obaj są podobni sylwetkowo, co tylko uświadamia potencjał Łukasza, więc o jego jednogłośnym zwycięstwie zadecydowała większa masa mięśniowa. To kolejny supertalent w naszej kulturystyce, który międzynarodową „weryfikację” przejdzie na Arnold Classic w Barcelonie.

Kategorię do BO kg zarówno na „Debiutach” jak i na Grand Prix wygrał Mateusz Boziriski przed Danielem Wilkiem. Obaj zaprezentowali ładne, kulturystyczne sylwetki.

W super finale walka o tytuł absolutnego mistrza rozegrała się między Boreckim a Sosińskim i przyniosła zasłużony tryumf Boreckiemu, z którym pod względem rozwoju umięśnienia i grubości (wypukłości) mięśni mało kto może w kraju rywalizować.

Ale nie wszystkie konkurencje sportów sylwetkowych cieszą się w Polsce tak wysoką popularnością. Wprowadzone od niedawna wellness-fitness nadal czeka swoje wielkie talenty. Na FIWE pojawiły się jedynie trzy zawodniczki, a wystawienie tam smukłej zawodniczki bikini, Anety Olchowik, było nieporozumieniem. Wygrała Martyna Stępień. W fitness atletycznym kobiet wystartowały dwie zawodniczki. Zwyciężyła Agnieszka Podsiadła. Podobnie w fit model kobiet, gdzie mistrzynią została Sylwia Łuczkowska. A w fit model mężczyzn pojawił się tylko Piotr Zieliński i nie zagrożony przez nikogo zajął 1 miejsce

Andrzej Michalak

SPIS TREŚCI:

https://www.pozycjonowanie-stron-rzeszow.pl/debiuty-i-grand-prix-polski-2017-kulturystyka-cz-1/
https://www.pozycjonowanie-stron-rzeszow.pl/debiuty-i-grand-prix-polski-2017-kulturystyka-cz-2/
https://www.pozycjonowanie-stron-rzeszow.pl/debiuty-i-grand-prix-polski-2017-kulturystyka-cz-3/

Debiuty i Grand Prix Polski 2017 – Kulturystyka cz.4

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sport

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Analiza cen i taryf: jak ustalane są ceny przejazdów taxi w różnych miastach

Ceny i taryfy za przejazdy taxi są kwestią, która bezpośrednio wpływa na zarówno kierowców…