Kulturystyka klasyczna

Na Grand Prix wystartowało aż 26 debiutantów, ale bardziej doświadczeni koledzy nie dali im za bardzo poszaleć. Najlepszy wynik uzyskał Sergiusz Bartoszek, zajmując 2 miejsce w kategorii do 180 cm, za Szymonem Domką z Lublina.

Kategorie najwyższą, powyżej 180 cm, na „Debiutach” wygrał Marcin Stankiewicz, wyprzedzając Piotra Ko walczy ka. Ten ostatni wy stąpał także na Crand Prix, zajmując 5 miejsce.

Sensacją Crand Prix był Damian Kosiec, który o pierwsze miejsce walczył z Piotrem Jurczewskim i 1 punktem wygrał ten pojedynek.

Obserwując to, co się działo na scenie w Warszawie, można było tylko cmokać z zachwytu jak wielu utalentowanych kulturystów klasycznych mamy teraz do dyspozycji. Jak wiadomo, w kulturystyce klasycznej nie można liczyć na sukces, jeśli nie ma się pięknych zarysów sylwetki, czyli wąskiej talii i szerokich barków, dodając do tego dłuższe, ładnie obudowane mięśniami nogi. Ogólnie, wpływ estetyki wyglądu ma tu kolosalne znaczenie. I właśnie wielu takich niezwykle zgrabnych kulturystów pojawia się ostatnio na naszych scenach.

Za ideał może służyć były mistrz Europy w kategorii open oraz mistrz świata Hubert Kulczyński. Huberta tez można było podziwiać w Warszawie, ale miał jeszcze zbyt dużą nadwagę, aby wystąpić w kulturystyce klasycznej, więc powalczył z superciężkimi kulturystami, a w kulturystyce klasycznej pojawił się jedynie w rundzie eliminacyjnej, gdyż wybiera się na Arnold Cłassic do Barcelony. Ale, jak nam powiedział, jego celem jest także odzyskanie tytułu mistrza świata, no i walka o jak najlepsze miejsce w Rankingu „Elitę”. Wygrał tg rundę jednogłośnie, a na 2 miejscu był ponownie Kosiec.

Fitness sylwetkowe

Jeśli miałbym wskazać stojącą na najwyższym poziomie kategorię na tych zawodach, to bez wahania wybrałbym fitness sylwetkowe. Na „Debiutach” ono prawie nie istniało, gdyż wystartowało tylko 2 zawodniczki, ale jedna z nich, Magdalena Lason, stała się rewelacją Grand Prix Polski. Wygrać nie mógł nikt inny jak mistrzyni Europy 2016 i aktualna wicemistrzyni świata, Anna Nawrot, al. drugi miejsce przypadło Magdalenie Lason.

SPIS TREŚCI:

https://www.pozycjonowanie-stron-rzeszow.pl/debiuty-i-grand-prix-polski-2017-kulturystyka-cz-1/
https://www.pozycjonowanie-stron-rzeszow.pl/debiuty-i-grand-prix-polski-2017-kulturystyka-cz-2/

Debiuty i Grand Prix Polski 2017 – Kulturystyka cz.3

Debiuty i Grand Prix Polski 2017 – Kulturystyka cz.4

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sport

1 Komentarz

  1. […] Debiuty i Grand Prix Polski 2017 – Kulturystyka cz.3 […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Analiza cen i taryf: jak ustalane są ceny przejazdów taxi w różnych miastach

Ceny i taryfy za przejazdy taxi są kwestią, która bezpośrednio wpływa na zarówno kierowców…