Fitness plażowe mężczyzn
Zaczynam od tej konkurencji, gdyż za największe objawienie Debiutów uważam Adriana Długokęckiego. Ten niewysoki zawodnik (164 cm wzrostu) wy grał najpierw swoją „debiutancką” kategorię fitness plażowego (do 174 cm), aby potem łatwo wygrać kategorię open. Po tych sukcesach wystartował Grand Prix Polski, pokonując zdecydowanie mistrza Polski seniorów i finalistę Mistrzostw Europy Juniorów 2016, Patryka Walczuka. Niewiele też brakowało, zaledwie 1 punkt, aby doszło do jeszcze większej sensacji: Długokęcki walczył jak równy z równym z Wojciechem Jabłońskim o tytuł absolutnego mistrza Grand Prix Polski w kategorii open! Jak na debiutanta to niebywałe osiągnięcia!
Jabłoński, rzuca się na „głębokie wody „.jadąc do Barcelony na Arnold Classic. To będzie jego kolejny debiut,
tym razem międzynarodowy. Z jesiennych debiutantów bardzo dobre wrażenie zrobił Kamil Knut z Gdańska, zdobywając tytuły wicemistrzowskie zarówno na „Debiutach” jak i na Grand Prix (kat. 182 cm), gdzie uległ zaledwie dwoma punktami wicemistrzowi Europy, Piotrowi Zielińskiemu. Do rewanżu dojdzie w Barcelonie – wybierają się tam obaj panowie.
Bikini Fitness
Najciekawsze rzeczy działy się na Grand Prix, gdzie w najniższej kategorii, do 162 cm, spotkały się: niedawna czołowa juniorka Europy Paula Mocior oraz rewelacyjna weteranka Katarzyna Dmochewicz. Paula to piąta zawodniczka ubiegłorocznych mistrzostw świata seniorek, natomiast Katarzyna to czwarta zawodniczka mistrzostwach świata weteranek. Obie były w nienagannej formie, ale zwyciężyła o 11 lat młodsza Paula, prezentując bardziej dopracowaną figurę o wyrazistych zarysach i „talii osy”.
W kategorii do 166 cm błyszczała kolejna weteranka, Edyta Tamilewska, której najgroźniejszą rywalką okazała się debiutantka Weronika Ludwińska z Dopiewa. Ostatecznie Ludwińska wyraźnie przegrała z Edytą.
W najwyższej kategorii (+166 cm), półfinalistka ubiegłorocznych mistrzostw świata, Małgorzata Mączyńska, musiała się sporo natrudzić, aby pokonać dwie tegoroczne, wiosenne debiutantki: Paulinę Nowacką i Annę Biedną. Ostatecznie były między nimi dwupunktowe różnice, ale to świadczy raczej o wysokich możliwościach i szybkich postępach obu debiutantek, niż o słabszej formie Mączyńskiej.
Do kolejnego starcia seniorek i weteranek doszło w super finale, do którego kwalifikowały się po dwie pierwsze zawodniczki z każdej kategorii. I weteranki wcale tak łatwo nie sprzedały skóry. Co prawda, jednogłośnie zwyciężyła świetnie dysponowana Paula Mocior, ale już na 2 miejscu widnieje atrakcyjna weteranka (cóż to za „weteranka” w wieku 36 lat!) Katarzyna Dmochewicz, a potem kolejna seniorka Małgorzata Mączyńska i kolejna weteranka, 35-letnia Edyta Tamilewska. Z powodu dość niskiej granicy wiekowej weteranek w IFBB (35 lat), te w sile wieku i pełnej krasie kobiety nadal są w stanie „napędzić strachu” o 10 15 lat młodszym seniorskim gwiazdom.
SPIS TREŚCI:
Debiuty i Grand Prix Polski 2017 – Kulturystyka cz.1 – Informator
27 lipca 2018 w 11:19
[…] Debiuty i Grand Prix Polski 2017 – Kulturystyka cz.2 […]