Tegoroczne Grand Prix Polski, uzupełnione o Debiuty, było trzecig z rzędu dużq imprezę sportów sylwetkowych na targach FIWE, po ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów oraz Grand Prix Warszawy 2015. Impreza była bardzo udana, zgromadziła duża liczbę zawodników oraz publiczności i jak należy się domyśleć w przyszłym roku będzie powtórka.

Tegoroczne Grand Prix Polski, uzupełnione o Debiuty Summer Edition, było trzecią z rzędu dużą imprezą sportów sylwetkowych na targach FIWE, po ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów oraz Grand Prix Warszawy 2015. A więc nasze imprezy się tam rozrastają, ale chyba jeszcze większe wrażenie robi rozwój samych targów FIWE. Startując z jedną halą wystawową kilka lat temu, obecnie zajmowały już wszystkie 4 hale, a pod względem powierzchni wystawowej oraz liczby wystawców wyprzedziły już słynne Arnold Classic Europę w Barcelonie. Jeszcze 3-4 lata temu, gdy jeżdżąc po Europie oglądaliśmy różne duże targi z imprezami sportowymi, osiągnięcie takiego poziomu w naszym kraju wydawało się niemożliwe.

Tymczasem rozwój, żeby nie powiedzieć rozkwit, branży fitness w Polsce wyprzedza najśmielsze oczekiwania, zarówno od strony zawodników (grubo ponad 2000 w roku ubiegłym) jak i ośrodków treningowych (ponad 2500), liczby osób regularnie ćwiczących (2,73 min) czy generowanych przychodów (3,6 miliarda złotych rocznie, z perspektywą szybkiego, dalszego wzrostu). Starają się za tym nadążyć producenci, handlowcy i inne powiązane firmy, które swoimi stosikami wypełniły hale targowe.

Od strony sportowej, impreza, na której odbywały się eliminacje do reprezentacji Polski na Arnold Classic Europę, przyciągnęła wiele gwiazd światowego formatu i na pewno kibice, którzy od rana do wieczora szczelnie wypełniali widownię, nie mogli czuć się zawiedzeni. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się, rozgrywane po raz pierwszy, Debiuty Summer Edition. Tutaj bardziej można było obawiać się o frekwencję, ale Debiuty mają swoją specyfikę i, zawsze wierną, swoją publikę. Tak było i tym razem, a same zawody typu „pierwszy krok” obrodziły kilkoma gwiazdami, które potem z powodzeniem „powojowały” także na Grand Prix.

SPIS TREŚCI:

Debiuty i Grand Prix Polski 2017 – Kulturystyka cz.1

Debiuty i Grand Prix Polski 2017 – Kulturystyka cz.2

Debiuty i Grand Prix Polski 2017 – Kulturystyka cz.3

Debiuty i Grand Prix Polski 2017 – Kulturystyka cz.4

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sport

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Opieka i konserwacja wypożyczonych elektronarzędzi

Wypożyczanie elektronarzędzi to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują sprzętu n…