Dom Ciekawostki Czy warto kupić sprzęt refabrykowany?

Czy warto kupić sprzęt refabrykowany?

4 minut czytane
0
0
1,056

Czas w końcu odpowiedzieć na te pytanie  – „czy powinienem kupić laptopa fabrycznie odnowionego (refurbished)?”

Z faktu, że sprzęt refabrykowany najpierw trafił do jakiegoś klienta, nie możemy się spodziewać oryginalnie zapakowanego sprzętu – to jasne. Jednak  często wyłącznie na tej podstawie wielu z nas określa odnowione laptopy jako „używane”, a zatem „gorsze”. Nie jest to jednak zbyt sprawiedliwa ocena.

Istnieje bardzo duża różnica między sprzętem „starym i używanym” a „refabrykowanym”. Zakup odnowionego laptopa, np. Inspiron 5570 ma wiele zalet, których prawdopodobnie nigdy wcześniej nie rozważałeś podczas szukania nowego urządzenia.

Jest tańszy

To jest jedna z podstawowych kwestii! Sprzęt o takich samych parametrach jak ten na sklepowych półkach może być nawet 40-50% tańszy! Ponadto zaoszczędzone pieniądze można wykorzystać na pewne ulepszenia (np. rozszerzenie pamięci RAM czy nowy dysk SSD).

Jest konfigurowalny

Część osób uważa, że nie można dostosować spersonalizowanego zamówienia na odnowiony komputer. Jest jednak dobra wiadomość – to przecież komputer. Wszystkie tego typu sprzęty są zaprojektowane do rozbudowy i aktualizacji. Przecież na tej samej zasadzie działają przecież naprawy. Wszystkie urządzenia zużywają się po pewnym czasie, jednak najczęstsze problemy z komputerem można łatwo i tanio naprawić. Większość sprzętu komputerowego jest tak zbudowane, aby łatwo było wymienić przeróżne komponenty.

Oprogramowanie

Po odnowieniu komputera zawartość dysku jest całkowicie usuwana, a system instalowany jest na nowo. Wszelkie błędy, wirusy lub inne problemy z oprogramowaniem są więc natychmiast usuwane. Oprogramowanie jest całkowicie nowe.

Sprzęt refabrykowany jest dokładnie przetestowany

Po remoncie komputer jest dokładnie testowany przed odsprzedażą. Jeśli nadal występują problemy, są one naprawiane i ponownie testowane. W każdym razie odnowione komputery mogą być bardziej niezawodne niż nowe, ponieważ przechodzą znacznie bardziej rygorystyczne kontrole.

Sprzęt odnowiony jest tak „bezpieczny” jak nowy

Oczywiście wszystko sprowadza się do tego, że ​​kupujesz komputer z zaufanego sklepu lub od producenta. Takie firmy powinny również mieć jasną politykę zwrotów oraz gwarancję producenta.

Tak więc czy warto kupić sprzęt refabrykowany? Oczywiście, że tak! Raczej nie ma powodów, aby się czegokolwiek obawiać.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Naszelny
Załaduj więcej Ciekawostki

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak wybrać odpowiedniego specjalistę do zabiegu wolumetrii?

Wolumetria twarzy stała się jednym z najpopularniejszych zabiegów w dziedzinie medycyny es…