Bierzesz sobie do serca wszystkie wskazówki ekspertów dotyczące dbania o swoje zdrowie? Mimo tego niestety i tak dopadło Cię przeziębienie? Zastanawiasz się, co stosować, aby szybko wrócić np. do zawodowej aktywności? Jakie tabletki na przeziębienie będą tutaj stosowne?

Antybiotyki nie są odpowiednie

Są osoby, które z marszu wymieniają antybiotyki jako leki, które najszybciej pomagają na przeziębienie. Jest to jednak jeden z głównych mitów dotyczących tego aspektu. Okazuje się bowiem, że antybiotyki w tej kwestii… w ogóle nie pomagają pacjentom. Dlaczego? Istotne jest to, że antybiotyki nie mają skutecznego działania pod kątem wirusów, które zaś wywołują przeziębienie. Należy dodać, że takie medykamenty nie tylko nie są efektywne, ale mogą też zaszkodzić. W jaki sposób? Niestety, takie środki mają przecież cały arsenał skutków ubocznych. Ich stosowanie jest tutaj zatem na wielu frontach kompletnie bezzasadne. Dobry doktor czy farmaceuta powinni o tym wiedzieć.

Warto zdecydować się na leki bez recepty

Ogólnie przeziębienia nie trzeba się bać. To stosunkowo częsta dolegliwość, aczkolwiek jednocześnie łatwa w leczeniu. Zazwyczaj nie są nawet konieczne wizyty u lekarza. Niemniej jednak przydają się odpowiednie tabletki na przeziębienie, które warto kupić w aptece (potem zaś zalecamy kurację w domu – bez niepotrzebnego forsowania organizmu). Czym kierować się wybierając medykamenty? Nie zaszkodzi postawić na marki znane i lubiane – takie, które mają dobre opinie. Dodatkowo tabletki powinny być dobrane do konkretnych objawów. Obecnie, na szczęście, jest wiele środków tego typu, które są skuteczne i nie mają skutków ubocznych. Częstym objawem, w czasie przeziębienia, jest np. katar. W takiej sytuacji warto zastosować środki, które poprawiają drożność. W aptekach nie brakuje też specyfików pomagających na gardło, chrypkę, kaszel itp. Czasami osoby mające tę dolegliwość narzekają na gorączkę. W tej sytuacji eksperci rekomendują paracetamol. Wszak działa szybko i efektywnie. Dodatkowo jest odpowiednio tolerowany przez organizm.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Analiza cen i taryf: jak ustalane są ceny przejazdów taxi w różnych miastach

Ceny i taryfy za przejazdy taxi są kwestią, która bezpośrednio wpływa na zarówno kierowców…