Warto przytoczyć kilka zdań o naturalnym linkowaniu, jako że wiele wyszukiwarek, w tym także Google posiada mechanizmy, które zabezpieczają wyszukiwarki przed nieuczciwymi działaniami. Czym więc jest naturalne linkowanie?

Każda wyszukiwarka dba o to, aby wyświetlać jak najlepsze wyniki. Aby było to możliwe, stosowane są różne zabezpieczenia. Jest ich wiele, w tym miejscu  przede wszystkim należy przytoczyć jedno, jako że ściśle związane jest ono z indeksacją strony. Pozycjonowanie Bydgoszcz stosuje wiele technik, które pomagają w podnoszeniu pozycji w rankingu wyszukiwania. Jest to konieczne, ponieważ szacuje się, że czynników wpływających na pozycję strony jest ok. 200. Wiele osób, które rozpoczyna przygodę z SEO chce jak najszybciej pozyskać dużą ilość linków. Tymczasem wyszukiwarki zbyt szybki przyrost linków traktują jako manipulację wynikami wyszukiwania, a na strony zostaje nałożona kara. Aby ustrzec się przed tym mechanizmem, należy linkować w odpowiedni sposób. Dużą rolę odgrywa również jakość linków. Jest to oceniane pod względem źródła linku oraz contentu, wśród którego odnośnik się znajduje.

Przede wszystkim linki powinny przybywać w sposób równomierny, a jednocześnie początkowo nie można takich linków pozyskać zbyt dużo. O nowej stronie nie wszyscy jeszcze wiedzą, więc zbyt duża ilość linków jest bardzo podejrzana. Bezpiecznie jest nie przekraczać w pierwszym okresie (około 1 miesiąc) 3 linków dziennie. Należy również zadbać o unikalny tekst oraz sprawdzać które odnośniki są dofollow, a które nofollow, aby nie zachwiać równowagi.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Nauka

1 Komentarz

  1. SEO – nowy algorytm Google – Info portal

    31 października 2018 w 14:44

    […] Co się dzieje z tą aktualizacją algorytmu? https://www.pozycjonowanie-stron-rzeszow.pl/co-to-jest-naturalne-linkowanie/ […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Analiza cen i taryf: jak ustalane są ceny przejazdów taxi w różnych miastach

Ceny i taryfy za przejazdy taxi są kwestią, która bezpośrednio wpływa na zarówno kierowców…