Projekt domu to absolutna podstawa. Gotowy projekt to jedna z części projektu budowlanego, który musi zostać złożony do starostwa powiatowego łącznie z prośbą o wydanie pozwolenia na budowę domu. Zawarte muszą być we wniosku wszystkie wnioski, dokumenty, opisy i szczegóły. Niektóre osoby decydują się na samodzielne stworzenie z pomocą architekta swojego indywidualnego i niepowtarzalnego projektu od zera, natomiast inni korzystają z gotowych projektów. Co powinno znaleźć się w takim dokumencie? Co powinien zawierać projekt domu jednorodzinnego?

Jak wybrać projekt domu jednorodzinnego?

Kierować należy się przede wszystkim aspektami użytkowymi i wizualnymi. Konieczne jest uwzględnienie lokalizacji poszczególnych pokoi oraz ich wielkości. Na rynku dostępnych jest wiele projektów budowlanych. Najprężniej branża architektoniczna rozwija się w okolicach Krakowa i Katowic, dlatego osoby zainteresowane zakupem gotowego projektu powinny wpisać w wyszukiwarkę projekty domów Kraków i po chwili uzyskają wyniki wyszukiwania.

Co zawiera projekt domu jednorodzinnego?

  • Rzuty parteru i kondygnacji

W tym punkcie określone są wymiary oraz rzuty pomieszczeń.  Uwzględnione jest też rozmieszczenie ścian, otworów na drzwi, otworów kuchennych i sanitarnych.  To bardzo ważny punkt, nad którym architekci spędzają najwięcej czasu, aby projekt spełniał oczekiwania klientów.

  • Rzut więźby dachowej

Ukazany jest tutaj widok aksonometryczny oraz poszczególnych elementów konstrukcji dachu, przekroje oraz inne elementy, które związane są z położeniem dachu.

  • Rzut dachu

Ukazany jest tutaj kształt dachu, kąt nachylenia połaci, wymiary, rozmieszczenie okien, rur spustowych, rozmieszczenie kominów oraz wszystkie informacje dotyczące ilości i rozmiarów rynien odprowadzających wodę.

  • Przekroje

Tutaj ukazane są wszelkie elementy budynku po przecięciu go w poprzek i wzdłuż od fundamentów po sam dach. Ukazane są tutaj stropy, podłogi i dach.

  • Elewacje

Zawarte są też dokładne ilustracje domu z każdej strony.

  • Części konstrukcyjne i instalacyjne
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dom

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak wybrać wiarygodną firmę oferującą wypożyczenie sprzętu budowlanego: kluczowe czynniki do rozważenia.

W obliczu realizacji projektu budowlanego, niezależnie od tego, czy jest to romantyczny do…