Pora przyjrzeć się z bliska nieco bardziej popularnym formom cateringu. Wspomnieliśmy już o cateringu śniadaniowym oraz cateringu stołówkowym. Jakie jeszcze działalności przodują na naszym rynku?

Catering sieciowy

Pod nazwą catering sieciowy, kryją się popularne „sieciówki” czyli bary i restauracje, które charakteryzują się takim samym menu, smakiem potraw, standardem obsługi, a nawet wystrojem wnętrza. Na polskim rynku znajdziemy wiele sieciówek. McDonald, KFC, Subway czy NordFish to jedynie wierzchołek góry lodowej. W dużych i nieco mniejszych miastach spotkać możemy sieci pizzerii jak Pizza Hut i Tele Pizza. Dużą popularnością cieszą się restauracje serwujące popularny kebab na przykład Sevi Kebab. Wśród sieciówek nie brakuje również nieco bardziej wyszukanych restauracji jak np. Sfinks.

Catering Fast-Food

Dla większości catering fast-food jest zbliżony do cateringu sieciowego. Oczywiście, wśród „sieciówek” znajdziemy wiele serwujących fast-foody, aczkolwiek restauracji specjalizujących się w szybkim wydawaniu jedzenia jest znacznie więcej. W menu tego typu lokali znajdziemy kilka rodzajów potraw, częściej podawanych na wynos, aniżeli na talerzu. Ma to na celu szybkie zjedzenie posiłku. Łatwy w zakresie dostępu, wygodny, z możliwością zamawiania online – catering fast food to jeden z najpopularniejszych rodzajów działalności tej branży.

Catering eventowy

Catering eventowy – jak sama nazwa wskazuje – funkcjonuje w czasie eventów, a więc różnego rodzaju uroczystości. Forma ta przoduje na ślubach i weselach, chrzcinach i komuniach, urodzinach urządzanych w barach i restauracjach, a także na stypach. Zindywidualizowane menu, maksymalne zorientowanie na klienta, szereg dodatkowych usług i dbałość o każdy, nawet najmniejszy szczegół – catering eventowy sprawdzi się także podczas wydarzeń firmowych.

Catering restauracyjny

Znany nam wszystkich catering występujący w każdym mieście. Lokal serwujący potrawy z własnego menu to opcja dedykowana dla każdego, kto chce coś zjeść, wyjść na randkę, uczcić ważne wydarzenie, odpocząć po całodziennych zakupach. Catering restauracyjny dominuje na największych miastowych rynkach i w galeriach handlowych.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Analiza cen i taryf: jak ustalane są ceny przejazdów taxi w różnych miastach

Ceny i taryfy za przejazdy taxi są kwestią, która bezpośrednio wpływa na zarówno kierowców…