Pora przyjrzeć się z bliska nieco bardziej popularnym formom cateringu. Wspomnieliśmy już o cateringu śniadaniowym oraz cateringu stołówkowym. Jakie jeszcze działalności przodują na naszym rynku?

Catering sieciowy

Pod nazwą catering sieciowy, kryją się popularne „sieciówki” czyli bary i restauracje, które charakteryzują się takim samym menu, smakiem potraw, standardem obsługi, a nawet wystrojem wnętrza. Na polskim rynku znajdziemy wiele sieciówek. McDonald, KFC, Subway czy NordFish to jedynie wierzchołek góry lodowej. W dużych i nieco mniejszych miastach spotkać możemy sieci pizzerii jak Pizza Hut i Tele Pizza. Dużą popularnością cieszą się restauracje serwujące popularny kebab na przykład Sevi Kebab. Wśród sieciówek nie brakuje również nieco bardziej wyszukanych restauracji jak np. Sfinks.

Catering Fast-Food

Dla większości catering fast-food jest zbliżony do cateringu sieciowego. Oczywiście, wśród „sieciówek” znajdziemy wiele serwujących fast-foody, aczkolwiek restauracji specjalizujących się w szybkim wydawaniu jedzenia jest znacznie więcej. W menu tego typu lokali znajdziemy kilka rodzajów potraw, częściej podawanych na wynos, aniżeli na talerzu. Ma to na celu szybkie zjedzenie posiłku. Łatwy w zakresie dostępu, wygodny, z możliwością zamawiania online – catering fast food to jeden z najpopularniejszych rodzajów działalności tej branży.

Catering eventowy

Catering eventowy – jak sama nazwa wskazuje – funkcjonuje w czasie eventów, a więc różnego rodzaju uroczystości. Forma ta przoduje na ślubach i weselach, chrzcinach i komuniach, urodzinach urządzanych w barach i restauracjach, a także na stypach. Zindywidualizowane menu, maksymalne zorientowanie na klienta, szereg dodatkowych usług i dbałość o każdy, nawet najmniejszy szczegół – catering eventowy sprawdzi się także podczas wydarzeń firmowych.

Catering restauracyjny

Znany nam wszystkich catering występujący w każdym mieście. Lokal serwujący potrawy z własnego menu to opcja dedykowana dla każdego, kto chce coś zjeść, wyjść na randkę, uczcić ważne wydarzenie, odpocząć po całodziennych zakupach. Catering restauracyjny dominuje na największych miastowych rynkach i w galeriach handlowych.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
 • Sprzęty medyczne

  Wielu pacjentów potrzebuje bardzo długiego procesu rehabilitacji, aby dzięki temu móc uzys…
 • Yasmin Sewell

  Yasmin Sewell – ikona mody

  Konsultantka, buyerka, ikona mody. Choć serwis Style.com, w którym PEŁNIŁA KLUCZOWĄ FUNKCJ…
 • Keylogger, czyli szpieg komputerowy

  Jest to program, który służy do wykrywania nieautoryzowanych działań danego użytkownika. P…
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kiedy trzeba zastosować gładzie?

Wiele osób narzeka na to, jak aktualnie wyglądają ściany w ich domach czy mieszkaniach. U …