Najbardziej bezpiecznym ekologicznie materiałem do przechowywania płynów wydaje się szkło. To prawda, ale nie bez drugiego dna. Szkło wykorzystywane było od wieków do przechowywania wina, mocnych alkoholi, czy płynnych leków. Do dziś najlepszą jakość wód mineralnych, wina lub piwa gwarantuje szklane opakowanie. Jednak rzeczona ekologiczna wartość szkła nie jest jednoznaczna. Gdy bowiem mówimy o przechowywaniu płynów niebezpiecznych dla środowiska, musimy wziąć pod uwagę ryzyko stłuczenia szkła i wycieku toksycznej substancji.

Do przechowywania substancji chemicznych zdecydowanie bardziej nadają się butelki z polietylenu. Takie opakowanie charakteryzuje się niezbędną w tym przypadku elastycznością i ergonomicznym kształtem pozwalającym na sprawny i bezpieczny transport i składowanie. Dzisiaj  każdy producent butelek HDPE oferuje szeroki wachlarz wzorów, kształtów i rozmiarów butelek wykonanej w ramach tej technologii.

Butelki HDPE wykorzystywane są najczęściej w przemyśle chemicznym jako opakowania dla płynów używanych do prania, zmywania i płukania. W opakowaniach z polietylenu sprzedawane są szampony, płyny do kąpieli, czy środki czyszczące. Zdecydowana większość butelek HDPE nadaje się do ponownego wykorzystania przed recyklingiem. Mydło, płyny do dezynfekcji, czy płyny do mycia naczyń dostępne są w ekonomicznych, zapasowych opakowaniach. Producenci butelek plastikowych dbają o estetykę i funkcjonalność. Opakowania HDPE są trwałe i wytrzymałe.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Czym jest fosforan potasu i gdzie go znajdziemy?

    Pojęcie fosforanu potasu może dla niektórych osób brzmieć nieco enigmatycznie, chociaż zde…
  • Siarczany są przydatne

    Siarczany są stosowane w wielu miejscach. Są to dość znane związki chemiczne. Ich jakość j…
  • Jak zostać tłumaczem?

    Zawód tłumacza nie jest zawodem łatwym. Jednak pomimo to wiele osób pragnie nim zostać. Z …
Załaduj więcej Nauka

Dodaj komentarz

Sprawdź też

W jaki sposób zostać kreatywnym projektantem wnętrz?

Projektowanie wnętrz to w ostatnim czasie coraz prężniej rozwijająca się dziedzina zawodow…