Blondynka z pierwszego piętra

Ustalono też, że na polecenie Grzegorza R. dziewczyna popełnia-przestępstwa. Chodziła do hipermarketów i gdy w pobliżu nie było personelu, podkradała z półek drogie towary. Parę razy wyciągnęła z torebek nieuważnych klientek portfele z pieniędzmi i kartami płatniczymi. Potem za namową swojego opiekuna udawała inspektora sanepidu i domagała się łapówek za co odpowiedziała przed sądem. Grzegorz kompletnie się tym nie przejął. – za błędy trzeba ponosić odpowiedzialność, twierdził.

Czasami czułą, że nigdy się z tego nie wyplącze. Bała się że pewnego dnia każą jej kogoś zabić, a ona ze strachu to zrobi. Już nawet nie dlatego, że wrzucą do internetu te wszystkie filmy, w których uprawiała seks i robiła inne rzeczy, ale w obawie przed skrzywdzeniem jej rodziny. Wiedziała, że są do tego zdolni, była bliska załamania. Jesienią 2014 roku zebrała się jednak na odwagę i poinformowała o wszystkim policję. Niebawem dochodzenie w tej sprawie przejęli agenci Centralnego Biura Śledczego. Grzegorz R. i jego koledzy, którzy przez trzy lata maltretowali fizycznie i psychicznie dziewczynę, nie byli członkami potężnego międzynarodowego gangu. To była grupa zdemoralizowanych osobników, którym wydawało się, że mogą robić wszystko co zechcą. Paru z nich siedziało w więzieniu za różnego rodzaju przestępstwa. Grzegorza R. i dziewięciu innych mężczyzn zatrzymano. Prokuratura postawiła im zarzuty wielokrotnego zgwałcenia Dominiki S, znęcania się nad nią i grożenia śmiercią. Nie wszyscy podejrzani, przeciwko którym zeznawała, trafili do aresztu i związku z tym dziewczyna bała się zemsty z ich strony. Policja podzielała te obawy i zaproponowała jej skorzystanie z programu pomocy świadkom.

Program ten ma na celu ochronę pokrzywdzonych i świadków w związku z ich udziałem w postępowaniu karnym. To jednak nie to samo co przyznanie statusu świadka koronnego – ta forma ochrony prawnej jest bowiem przeznaczona dla skruszonych przestępców, którzy zgodzili się zeznawać jako świadkowie w zamian za odstąpienie wykonania na nich kary lub jej złagodzenie. Dotyczy to przede wszystkim przestępczości zorganizowanej.

W filmach o mafii ludzie, którzy decydują się ujawnić fakty, pozwalające na postawienie zarzutów przywódców gangu, korzystają z bardzo rozbudowanej i kosztownej formy ochrony. Umożliwia się im wyjazd do innego kraju, zmienia tożsamość, a nawet wygląd. Niekiedy świadkom przysługuje 24 godzinna ochrona policyjna. W rzeczywistości, zwłaszcza w polskich warunkach, jest to rzadkość. Dominice R., która zgodziła się skorzystać z programu policja pomogła urządzić się jej w B., opłacano jej czynsz za mieszkanie i zapewniono podstawowe środki do życia. Kobieta nie otrzymała jednak nowej tożsamości i nie przysługiwała jej 24 godzinna ochrona.

Nie wiadomo co ją popchnęło do samobójstwa. Przez trzy lata balansowała na krawędzi, a potem przez cztery miesiące ukrywała się. Być może nie wytrzymałą życia w ciągłym stresie, z dala od najbliższych a także w świadomości, że nawet kiedy to się skończy, to ona nigdy już nie będzie zdolna do normalnego funkcjonowania.

Niedawno prokuratura zakończyła dochodzenie w sprawie o wielokrotne zgwałcenie Dominiki S. oraz szantażowanie, bicie i zmuszanie kobiety do prostytucji. Do sądu wpłyną akt oskarżenia przeciwko dziewięciu mężczyznom m.in. Grzegorzowi R. Żaden z nich nie przyznaje się do postawionych zarzutów. Grzegorz R. utrzymuje że nie zmuszał dziewczyny do uprawiania seksu, twierdził natomiast że Dominika robiła wszystko z własnej woli. Jego znajomym, którym miał udostępniać kochankę, wyjaśnili że myśleli, iż mają do czynienia z opłaconą prostytutką.

Grożą im kary do 12 lat pozbawienia wolności. Niewątpliwie fakt śmierci głównego świadka oskarżenia skomplikuje i wydłuży postępowanie sądowe.

Wszystkie części artykułu Blondynka z pierwszego piętrahttps://www.pozycjonowanie-stron-rzeszow.pl/tag/blondynka-z-pierwszego-pietra/

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Analiza cen i taryf: jak ustalane są ceny przejazdów taxi w różnych miastach

Ceny i taryfy za przejazdy taxi są kwestią, która bezpośrednio wpływa na zarówno kierowców…