Dom Człowiek Aparat tlenowy – jak postępować w razie awarii?

Aparat tlenowy – jak postępować w razie awarii?

3 minut czytane
0
0
1,356
Koncentrator tlenu

Osoby dzierżawiące aparaty tlenowe muszą zdawać sobie sprawę z tego, jak postępować w przypadku wystąpienia awarii sprzętu. Jest to oczywiście sytuacja niepożądana, jednak jeśli będziemy mieli z nią do czynienia, ważne jest przestrzeganie kilku kroków, dzięki którym przeprowadzimy sprawnie proces reklamacji, otrzymamy sprzęt zastępczy i nie zostaniemy oskarżeni o umyślne uszkodzenie aparatury.

Aparat tlenowy
Aparat tlenowy

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, by w razie wystąpienia usterki od razu chwycić za telefon i powiadomić o tym firmę, w której wypożyczyliśmy sprzęt. W takiej sytuacji firma jest zobowiązana jak najszybciej dostarczyć inny, w pełni działający sprzęt, by osoba chora na tym nie ucierpiała. W takim momencie nie jesteśmy także odpowiedzialni za uszkodzenie, dlatego firma dokonuje przesyłki na swój koszt. Im szybciej zgłosimy awarię, tym szybciej dostaniem aparat tlenowy zastępczy.

Zwróćmy uwagę na fakt, iż w momencie wystąpienia awarii w ciągu weekendu, firma nie będzie w stanie dostarczyć nam urządzenia. Pamiętajmy o tymi zawsze miejscy na uwadze opcje alternatywne.

Podsumowując, najpierw telefonicznie zgłaszamy awarię oraz ustalamy z firmą terminy zwrotu uszkodzonego sprzętu oraz otrzymania nowego. W ustalonym dniu kurier przyjeżdża do nas z paczką i otrzymujemy zastępczy aparat tlenowy. Uruchamiamy sprzęt i sprawdzamy, czy jest w pełni sprawny. To bardzo ważne. Kolejno pakujemy sprzęt uszkodzony, kurier odbiera go od nas i dostarcza do firmy.

Nie jest to procedura skomplikowana, niemniej jednak pamiętajmy o tym, by nigdy nie zwlekać ze zgłoszeniem jakiejkolwiek usterki. Tylko wtedy, gdy nie zataimy żadnych faktów, nie zostaniemy oskarżeni o umyślne mechaniczne zniszczenie sprzętu oraz nie zostaniemy obarczeni kosztami. Koncentratory tlenu mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Kwota ta może zatem przerosnąć nasze finansowe możliwości. Dbajmy o wydzierżawiony sprzęt i przestrzegajmy zasad jego użytkowania. Unikniemy dzięki temu niepotrzebnych kłopotów i dodatkowych obowiązków, jaki spoczywają na osobie wypożyczającej aparat tlenowy.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute a jakość: Jak znaleźć luksusowe oferty na ostatnią chwilę

W świecie podróży last minute dominuje przekonanie, że szybkość często idzie w parze z kom…