Dom Człowiek Aparat tlenowy – jak postępować w razie awarii?

Aparat tlenowy – jak postępować w razie awarii?

3 minut czytane
0
0
757
Koncentrator tlenu

Osoby dzierżawiące aparaty tlenowe muszą zdawać sobie sprawę z tego, jak postępować w przypadku wystąpienia awarii sprzętu. Jest to oczywiście sytuacja niepożądana, jednak jeśli będziemy mieli z nią do czynienia, ważne jest przestrzeganie kilku kroków, dzięki którym przeprowadzimy sprawnie proces reklamacji, otrzymamy sprzęt zastępczy i nie zostaniemy oskarżeni o umyślne uszkodzenie aparatury.

Aparat tlenowy
Aparat tlenowy

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, by w razie wystąpienia usterki od razu chwycić za telefon i powiadomić o tym firmę, w której wypożyczyliśmy sprzęt. W takiej sytuacji firma jest zobowiązana jak najszybciej dostarczyć inny, w pełni działający sprzęt, by osoba chora na tym nie ucierpiała. W takim momencie nie jesteśmy także odpowiedzialni za uszkodzenie, dlatego firma dokonuje przesyłki na swój koszt. Im szybciej zgłosimy awarię, tym szybciej dostaniem aparat tlenowy zastępczy.

Zwróćmy uwagę na fakt, iż w momencie wystąpienia awarii w ciągu weekendu, firma nie będzie w stanie dostarczyć nam urządzenia. Pamiętajmy o tymi zawsze miejscy na uwadze opcje alternatywne.

Podsumowując, najpierw telefonicznie zgłaszamy awarię oraz ustalamy z firmą terminy zwrotu uszkodzonego sprzętu oraz otrzymania nowego. W ustalonym dniu kurier przyjeżdża do nas z paczką i otrzymujemy zastępczy aparat tlenowy. Uruchamiamy sprzęt i sprawdzamy, czy jest w pełni sprawny. To bardzo ważne. Kolejno pakujemy sprzęt uszkodzony, kurier odbiera go od nas i dostarcza do firmy.

Nie jest to procedura skomplikowana, niemniej jednak pamiętajmy o tym, by nigdy nie zwlekać ze zgłoszeniem jakiejkolwiek usterki. Tylko wtedy, gdy nie zataimy żadnych faktów, nie zostaniemy oskarżeni o umyślne mechaniczne zniszczenie sprzętu oraz nie zostaniemy obarczeni kosztami. Koncentratory tlenu mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Kwota ta może zatem przerosnąć nasze finansowe możliwości. Dbajmy o wydzierżawiony sprzęt i przestrzegajmy zasad jego użytkowania. Unikniemy dzięki temu niepotrzebnych kłopotów i dodatkowych obowiązków, jaki spoczywają na osobie wypożyczającej aparat tlenowy.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Człowiek

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak zostać tłumaczem?

Zawód tłumacza nie jest zawodem łatwym. Jednak pomimo to wiele osób pragnie nim zostać. Z …